У Підзамче з концертом

   З  ініціативи   Радивилівської  ОТГ  у  старостинську  громаду  села  Підзамче  були  запрошенні  з  концертом   переможець  проекту  «Голос  країни»,  волонтер, учасник понад 200 благодійних концертів у зоні АТО Іван  Ганзера    та  заслужений  артист  України  Олександр  Зайченко.

ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

Шановна громадо, нас сьогодні зібрала історична подія, яка відбулася 22 січня 1919 року, - такими словами розпочала урочисте зібрання біля пам’ятника на міському кладовищі борцям за незалежність України ведуча торжества Любов Федорчук. – Цій даті судилось навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом. Відзначення Дня Соборності та вшанування творців Акту Злуки – наша суспільна потреба. До підніжжя пам’ятника керівниками міста та району було покладено квіти.

Колядували церковні хори

І йшла коляда вулицями міста – у стрічках сріблястих, в світлому намисті, іскорки щастя поміж людей розсипала! Свято, покликане примножити духовність підростаючого покоління, відродити і зберегти багаті традиції  краю, розпочала вітальним зверненням художній керівник гуртків міського будинку культури О.Шпес. Далі на сцені виступили дитячо-юнацький хор храму Святого Олександра Невського (керівник М.Семеряк), а також дорослий відділ хору цієї ж церкви (керівник Н.Коренківська). Участь у різдвяному заході взяли й хористи Свято-Покровського храму с.Немирівка (керівник Г.Крук).

А за колядниками – щедрувальники!

Прекрасні миттєвості зимових свят ще тривають. А поки живе коляда – житиме й світла традиція віншувати з Різдвом не тільки в кожній хаті,  а і в трудових колективах.

На щастя, на здоров’я громада колядує!

Благословив Господь нас діждати року нового, і от знову - в гарному гуморі, при доброму здоров’ї, з пшеницею в кишенях та з колядою на устах аматорські колективи Радивилівської об’єднаної громади  зібрались разом на одній сцені: віншувати усіх з Різдвом Христовим! Минулої неділі у залі міського будинку культури відбувся традиційний  фестиваль колядок. Пресвітлої святкової пори у піснеспівах про народження Ісуса-Дитяти сповіщали народний аматорський хор міського будинку культури та народний академічний хор Радивилівської школи мистецтв, народний аматорський ансамбль "Лелія", народний аматорський ансамбль"Забава", зразковий ансамбль"Барвінок", гурти колядників сіл Дружба, Підзамче, Перенятина, Га­їв-Лев'ятинських, дует у складі Марії Пицури та Анжели Андріюк з с.Немирівка. В ролі Ангела-ведучої виступила вихованка вокального ансамблю будинку культури Віталіна Горопаха. Усі мали змогу переконатися, яка різноманітна та яскрава Радивилівщина у своїх різдвяних традиціях. Адже ватаги колядників вразили різноманіттям та чисельністю виконаних колядок, різдвяних імпровізацій, новорічних віншувань. Деякі відтворили напрочуд рідкісні та складні у виконанні музичні твори.  На подібні фестивалі хочеться повертатись, аби проникнутися цією дивовижною, живою енергетикою Різдва. Адже коляда, переходячи із покоління в покоління, і є отим чистим джерелом, яке наповняє людські серця добротою й світлом милосердя, тим самим наближаючи їх до Бога.

Міська бібліотека зібрала на «Різдвяні посиденьки»

Скрізь панує радість велика! Ці, по-особливому щороку проникає в кожен закуток, де лиш тільки пломенить тепло людських сердець, і є щире бажання прославляти новонародженого Божого Сина. Саме так, у душевнім затишку та піднесенім настрої минулої п’ятниці, 12 січня, проходила щедра різдвяна  гостина, яку організували для своїх відвідувачів бібліотекарі міської центральної бібліотеки. Ті, хто щодня дарують нам безцінне спілкування з книгою, завчасно подбали, аби на різдвяних столах парували повні макітри усілякої смакоти! І наварили й напекли, і почесних гостей запросити не забули. З особливою же шаною приймали у колі запрошених людей праці, які є давніми друзями книгозбірні та, попри поважний вік, не втрачають соціальної активності.

І радивилівськими вулицями Маланки ходили!

Активні приготування до цього святкового вечора тривали, зокрема, і в Радивилівському історичному музеї. А вже у суботу, 13 січня, жителям та гостям міста тут влаштували тематичну етно-вечірку: цікаве, з розмахом, обрядове дійство під назвою «Ой, господарю, господарочку, пусти в хату Маланочку». Головними учасниками цієї яскравої різдвяної забави стали творчі учасники й учасниці міських хореографічних колективів «Калейдоскоп» та «Подих Сходу» (керівник Яна Гуска). Меланкували разом із творчою молоддю також і представники місцевих ЗМІ, а також начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Радивилівської міської ради І.М.Ковалевська, її заступник І.А.Киричук.

Про використання коштів для новонароджених

Прийшли новорічні свята, а з ними не тільки радість в хату, а й клопоти. Нещодавно фахівцями МЦСССДМ проведено перевірку використаних коштів для  новонароджених дітей. Оскільки дані кошти  не всі батьки використовують за призначенням. , а з метою задоволення своїх  потреб. Особливої уваги потребують сім’ ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. Адже саме у них  в цей  час,  трапляються випадки коли  кошти витрачаються на святковий стіл та випивку. Але  в основному сім’ ї з новонародженими дітьми проживають в належних умовах і у святковому настрої, діти забезпечені усім  необхідним.

Радивилів з "Усмішкою"

Радісну, світлу подію принесла в життя міської громади передсвяткова п'ятниця, 12 січня. У Радивилові відбулось довгоочікуване урочисте відкриття реконструйованого з добудовою ДНЗ ясел-садка№2 "Усмішка". У його просторих, затишних групах пізнаватимуть світ та здобуватимуть ази знань 75 малят.