8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років
Друга світова розпочалася для України нападом нацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року і бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших наших міст. А з 22 червня 1941-го після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. Близько 7 мільйонів осіб було мобілізовано за роки війни з України до Червоної армії. Кожний другий із них загинув, а кожний другий із тих, хто залишився живим, отримав інвалідність.
Під час Другої світової війни українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом, відзначилися героїзмом, хоробрістю та самопожертвою на всіх фронтах та в багатьох арміях Антигітлерівської коаліції. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах.
У цій боротьбі ми втратили понад вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. В цілому Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей по всьому світу.
Сьогодні українці зі зброєю в руках знову захищають свою землю.
Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання всього українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свою національну ідентичність, суверенітет і територіальну цілісність.
Тож наше суспільство і надалі має бути консолідованим для перемоги над російським агресором і розбудови демократичної правової держави.
Вічна пам’ять загиблим жертвам найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.