Співпраця, народжена єдністю: Радивилівська громада приймає делегацію зі Степногірської ТГ у межах національного проєкту «Пліч-о-пліч»
У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» на початку квітня Радивилівська міська рада підписала Меморандум про партнерство зі Степногірською селищною радою Василівського району Запорізької області. У важкий воєнний час громади різних куточків країни об’єднуються заради найважливішого – підтримки одне одного, посилення спроможності громад-форпостів та допомоги тим, хто цього потребує найбільше.
Першим кроком у реалізації домовленостей стане організація оздоровлення влітку на нашій території дітей із Степногірська, які через активні бойові дії змушені були покинути домівки та нині проживають як ВПО в неокупованій частині Запорізької області.
Візит-знайомство з нашою громадою офіційної делегації зі Степногірської ТГ розпочався вчора, 6 травня.
До Радивилова завітали начальниця Степногірської селищної військової адміністрації Ірина Кондратюк, секретар ради Тетяна Лукашук та начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Ольга Тарасенко. Гостей зустрічав міський голова Микола Карапетян разом із заступниками, керівниками відділів, структурних підрозділів, установ та комунальних підприємств громади.
— Візит до Степногірська під час підписання Меморандуму справив на мене глибоке враження. Згуртованість команди, стійкість і віра в перемогу навіть у надважких умовах – це справжній приклад незламного українського духу, — наголосив Микола Карапетян, відкриваючи зустріч у залі засідань.
У своєму виступі Ірина Кондратюк, голова Степногірської ТГ, розповіла про реальність життя прифронтової громади. Відстань до лінії бойового зіткнення – всього 4 км. Селище регулярно потерпає від обстрілів. П’ять із дев’яти населених пунктів громади були окуповані, сьогодні там немає цивільного населення – села знищені вщент. У адміністративному центрі Степногірську залишилося лише близько 300 мешканців. Не працює громадський транспорт, немає водопостачання, залишився для потреб людей один-єдиний магазин. Попри це, громада тримається завдяки самовідданості працівників, серед яких – єдиний комунальник, що майже одноосібно забезпечує базові потреби мешканців. Попри постійну загрозу від ворожих дронів, також функціонує і амбулаторія.
Велика кількість поранених і загиблих серед цивільного населення, евакуація та розбір завалів після нищівних обстрілів, – це щоденна реальність степногірців. Степногірська громада попри надзвичайні обставини зберегла три освітні заклади, які функціонують у форматі онлайн, забезпечуючи навчання для близько 700 дітей. Фактично ж усі шкільні та дошкільні будівлі – зруйновані. Згідно зі словами гостей, обстріли там "за графіком" – зранку та ввечері.
Емоційно важка, але щира розмова про життя у прифронтовій зоні вкотре довела: українські громади здатні бути сильними тоді, коли вони разом. Коли «пліч-о-пліч» – не лише гасло, а щоденна реальність нашої спільної боротьби за мир, безпеку та майбутнє.
Міський голова відзначив:
— Наші громади об’єднує одне — віра у майбутнє. Ми готові підтримувати один одного і в час війни, і в період післявоєнного відновлення. Розпочнемо співпрацю із літнього оздоровлення дітей. Адже діти – це те, заради чого ми тримаємося і працюємо, і саме їм належить будувати оновлену Україну.
Сьогодні - продовження зустрічі: делегація ознайомиться з інфраструктурою Радивилівської громади. Представники Степногірської ТГ відвідають Радивилівський ліцей №1, заклад дошкільної освіти №2 «Усмішка», центр надання адміністративних послуг, територіальний центр соціального обслуговування, тренажерний зал «Арена», а також центральну міську лікарню.