Радивилівська громада долучається до проєкту «Центри життєстійкості»
У Радивилівській громаді стартує важливий соціальний проєкт «Центри життєстійкості», який покликаний допомогти людям, що опинилися в складних життєвих обставинах, адаптуватися до викликів сьогодення. Ця ініціатива реалізується у партнерстві з громадською організацією ГО Центр Інтеграції в рамках програми першої леді Олени Зеленської «Ти як?».
Міський голова Микола Карапетян підписав відповідний Меморандум про співпрацю з ГО «Центр Інтеграції».
У приміщенні Будинку культури за адресою: м. Радивилів, вул. Кременецька, 1, вже найближчим часом запрацює інтегрований сервіс, який надаватиме комплексні соціальні послуги з формування життєстійкості.
Як працюватиме Центр життєстійкості в громаді?
Фахівці Центру — соціальні менеджери та психологи — допомагатимуть:
• підтримувати психічне здоров’я та знижувати рівень стресу і тривожності серед населення;
• адаптувати сім’ї, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до кризових ситуацій;
• навчати навичок стресостійкості;
• консультувати сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах;
• сприяти працевлаштуванню;
• формувати відповідальне батьківство;
• підтримувати ветеранів війни;
• зміцнювати сімейні зв’язки та розвивати батьківські компетенції.
Команда місцевих фахівців буде забезпечена методичною підтримкою, навчанням і координацією з боку ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області .
В міській раді з цієї нагоди із робочим візитом побували партнери проєкту, спільно із начальницею ГУ Нацсоцслужби у Рівненській області Юлією Шигоревою.
Під час спілкування з командою фахівців, які надаватимуть комплексну послугу із формування життєтійкості у Радивилівській громаді, Юлія Шигорева зазначила, що фахівці центру життєстійкості стануть важливою підтримкою для громади. Їхня робота охоплюватиме широкий спектр соціальних послуг: від допомоги людям у складних життєвих обставинах, формування відповідального батьківства, до роботи з ветеранами та дітьми, членами родин загиблих та безвісти зниклих військовослужбовців, членів сімей військових.
Для громади це можливість ефективно допомагати мешканцям у співпраці з Міністерством соціальної політики.
Заступник міського голови Олександр Пастух додав:
«Державні послуги в умовах воєнного часу стають максимально соціалізованими. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку і готовність ділитися досвідом, щоб проєкт «Центри життєстійкості» стартував у нашій громаді максимально ефективно. У сучасних реаліях важливо підтримувати кожного, хто постраждав від наслідків війни або опинився в складних життєвих обставинах.»
Рівненщина є лідером у впровадженні проєкту «Центри життєстійкості»: нині 30 громад області активно долучилися до цієї ініціативи. Перший Центр було відкрито у Рівному в лютому 2024 року, і за 10 місяців роботи там надано понад 12 тисяч послуг.
Підтримка ментального здоров’я в умовах війни є одним із пріоритетів. Радивилівська громада вже сьогодні робить усе можливе, щоб мешканці відчували захист і впевненість у майбутньому.