Уроки історії крізь призму традицій української повсякденності: науковий семінар відбувся у Радивилівській "Ладомирії"
У громаді пройшов масштабний науково-практичний семінар, організований в етнорезиденції Ладомирія Ethnic Park Ladomyria.
Захід зібрав провідних методистів історії з усієї країни, а очолила делегацію головна методологиня Міністерства освіти Раїса Євтушенко.
На зустрічі презентовано унікальну навчальну програму «Культурно-історичні традиції української повсякденності», розроблену головою громадської організації «Центр дослідження та відродження Волині» Володимиром Дзьобаком спільно з доктором педагогічних наук Костянтином Бахановим. Ця програма дозволяє по-новому поглянути на історію, акцентуючи увагу на буденному житті наших предків.
На початку зустрічі до присутніх звернувся Радивилівський міський голова Микола Карапетян, який представив громаду, її історичні віхи та трансформації на шляху децентралізаційної реформи.
Ірина Ковалевська, очільниця відділу освіти, культури та туризму, ознайомила учасників із вагомими освітніми ініціативами громади.
Учасники науково-практичного семінару побували на хуторі Пороховня , що в Немирівському старостинстві, - на меморіалі , спорудженому на місці масового розстрілу єврейського населення в роки Другої Світової війни.
Гельбер Мейр – представник єврейської громади Радивилова, розповів зі спогадів очевидців про історичні факти однієї з найбільших трагедій минулого століття.
На базі етнорезиденції «Ладомирія» учасники семінару мали змогу зануритися в історичну практику.
Особливий інтерес викликала демонстрація уроку Ларисою Морозюк на тему «Борошняні вироби в українській національній кухні». Гості події попрацювали зі стародавніми побутовими українськими знаряддями й продегустувати випічку за давніми рецептами.