21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови
Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності.
За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.
Рідна мова є важливим елементом культурної свідомості для кожної людини.
Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова це історія народу, його світогляд, без своєї мови, своєї самобутньої культури немає і народу.
В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов.
Згідно зі статтею 10 Конституції державною мовою в Україні є українська.
Мова – наш духовний скарб.
Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
І саме мова є нашою зброєю та щитом сьогодні в боротьбі з агресором.