Змінити концепцію, щоб відкрились нові перспективи
У Радивилівській громаді обговорювали нові можливості для розвитку закладів культури.
З робочою поїздкою місто цього тижня відвідала Любов Романюк, начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА. У залі засідань Радивилівської міської ради за її участю відбувся актуальний діалог. На зустрічі були присутні Радивилівський міський голова Микола Карапетян, а також керівники місцевих закладів галузі культури – Радивилівського історичного музею, КЗ «Радивилівська дитяча школа мистецтв», центральної міської бібліотеки, КЗ «Радивилівський міський Будинок культури». Піднімалось питання щодо стану справ в питаннях культурно-мистецької діяльності у Радивилівській територіальній громаді. Основна увага була зосереджена практиці активної участі в проєктній діяльності. На сьогодні саме менеджерські здібності керівників закладів є запорукою того, що галузь може отримати додаткові переваги та інвестиційні надходження для подальших перспектив і розвитку.
Крім того, Любов Романюк наголосила: в пріоритеті часу – не лише підтримання колективами основної діяльності, але й першочерговість впровадження платних послуг закладами культури. А для цього усім керівникам слід подивитися на звичні речі під новим кутом, щоб, в підсумку - розробити цікаві ідеї. Орієнтуватися і далі слід на потреби громадськості, модернізовувати та вдосконалювати творчі напрацювання, за потреби - об’єднувати мистецькі ініціативи, наприклад, бібліотеків і клубів. І у кожній темі обов’язково шукати якусь «родзинку», щоб привернути увагу громадськості.
Посадовиця також акцентувала увагу на важливості впровадження платних послуг закладами культури, в тому числі - і клубними установами у сільській місцевості. Вони також мають взяти вектор на оновлення концепції в своїй діяльності.
Очільниця управління культури і туризму розповіла про переваги від залучення грантових інвестиційних коштів у розвиток культурної галузі на території громади на прикладі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань, козацька слова, засвіти знамена». Оскільки фестиваль був заснований на Радивилівщині, він і далі має хороші шанси тут продовжуватися. Залучення ж грантових коштів дозволить цій мистецькій традиції стати вагомою культурною подією, яка відкриватиме перед територіальною громадою нові привабливі перспективи у царині туризму.
Озвучені пропозиції знайшли всебічну підтримку в учасників діалогу, які здійснюють керівництво закладами культури Радивилівської територіальної громади, і на сьогоднішній день готові максимально ефективно і продуктивно реалізовувати отримані пропозиції у своїй подальшій роботі.