Бюджетний регламент
ЗАВАНТАЖИТИ ДОКУМЕНТ: Бюджетний регламент Радивилівської міської ради
РАДИВИЛІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ДУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(Пленарне засідання чергової шістдесят першої сесії VІІІ скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
26 березня 2024 року № 1593
Про затвердження Бюджетного регламенту
Радивилівської міської ради
Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань та функцій, що здійснюються Радивилівською міською радою протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу, враховуючи пропозиції постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації, рішення Радивилівської міської ради від 22.11.2023 №1433 «Про структуру виконавчих органів Радивилівської міської ради, загальну чисельність апарату та її виконавчих органів (нова редакція)», за погодженням з постійними комісіями міської ради, міська рада
в и р і ш и л а :
- Затвердити Бюджетний регламент Радивилівської міської ради (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації (Андрій КОВАЛЬОВ) та фінансовий відділ міської ради (Юрій КУБІТ).
Міський голова Микола КАРАПЕТЯН
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
від 26.03.2024 №1593
БЮДЖЕТНИЙ РЕГЛАМЕНТ
Радивилівської міської ради
Стаття 1. «Бюджетний регламент Радивилівської міської ради» (надалі – Бюджетний регламент) визначає порядок подання депутатами міської ради пропозицій, а також організаційно-процедурні питання з підготовки, складання, розгляду, затвердження, виконання, контролю, внесення змін та звітності щодо бюджету Радивилівської міської територіальної громади.
Стаття 2. Метою Бюджетного регламенту є впорядкування процесів (механізму) формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються Радивилівською міською радою, її виконавчими органами і підрозділами протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу.
Стаття 3. Бюджетний регламент розроблений відповідно до Конституції України, Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про доступ до публічної інформації» та інших нормативно-правових актів України, що регулюють бюджетні відносини.
У разі наявності розбіжностей норм Бюджетного регламенту з нормами чинного законодавства України, діють норми законодавства України.
Стаття 4. Бюджетний регламент містить:
4.1. порядок підготовчих робіт з підготовки проєкту рішення ради про бюджет;
4.2. порядок складання проєкту бюджету (підготовка проєкту рішення про бюджет та додатків до нього);
4.3. порядок розгляду проєкту бюджету;
4.4. порядок затвердження бюджету та особливості його виконання у разі несвоєчасного прийняття;
4.5. порядок виконання бюджету;
4.6. порядок контролю за виконанням бюджету;
4.7. порядок внесення змін до бюджету;
4.8. порядок подання звітності про виконання бюджету.
Стаття 5. Вихідні матеріали для складання проєкту бюджету:
5.1. доведені Міністерством фінансів України особливості складання розрахунків до проєкту бюджету на наступний бюджетний період;
5.2. доведені Міністерством фінансів України типові форми бюджетних запитів та інструкції щодо їх заповнення;
5.3. доведені Міністерством фінансів України розрахунки прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методика їх визначення, організаційно-методологічні вимоги та інші показники щодо складання проєкту бюджету, а також пропозиції щодо форми проєкту рішення про бюджет (типова форма рішення);
5.4. доведені Кабінетом Міністрів України (визначені схваленим у другому читанні проєктом закону про Державний бюджет України) показники міжбюджетних відносин (включаючи обсяги міжбюджетних трансфертів) і текстові статті, а також організаційно-методологічні вимоги щодо складання проєкту бюджету;
5.5. доведені Кабінетом Міністрів України показники нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів, сум дотацій і субвенцій, вилучення коштів;
5.6. матеріали, надані управліннями і відділами виконавчих органів ради;
5.7. бюджетні запити керівників закладів та управлінь за галузями;
5.8. депутатські запити, запитання, звернення та відповіді на них, пов’язані з фінансуванням програм соціально-економічного та культурного розвитку Радивилівської міської територіальної громади інших цільових програм, а також із складанням бюджету;
5.9. заяви, пропозиції та рекомендації всіх учасників бюджетного процесу до проєкту бюджету;
5.10. граничні обсяги, фактичні та прогнозні показники надходжень до бюджету і соціально-економічного розвитку Радивилівської міської територіальної громади;
5.11. попередній прогноз доходів і витрат бюджету на наступний рік та порівняльна таблиця прогнозних показників з аналогічними показниками за попередні 2 роки.
Стаття 6. Проєктом рішення про бюджет визначаються:
6.1. загальні суми (з розподілом їх на загальний та спеціальний фонди):
- доходів (податкових, неподаткових та інших надходжень на безповоротній основі, включаючи трансферти, плату за надання адміністративних послуг, власні надходження бюджетних установ),
- видатків (коштів, спрямованих на здійснення програм та заходів, передбачених бюджетом),
- фінансування бюджету;
6.2. граничні обсяги:
- річного дефіциту (профіциту) бюджету в наступному бюджетному періоді (бюджет може прийматись з дефіцитом по загальному фонду шляхом внесення змін до рішень про бюджет за результатами річного звіту про виконання бюджету за попередній бюджетний період виключно на суми вільного залишку бюджетних коштів),
- боргу на кінець наступного бюджетного періоду,
- надання гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій;
6.3. доходи бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
6.4. фінансування бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
6.5. бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету за бюджетною класифікацією з обов’язковим виділенням видатків споживання (з них видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг і оплату енергоносіїв) та видатків розвитку (у додатках до рішення);
6.6. бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до рішення);
6.7. розмір оборотного залишку коштів бюджету;
6.8. додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету;
6.9. перелік захищених видатків бюджету, визначених на підставі статті 55 Бюджетного кодексу України;
6.10. повноваження виконавчих органів ради щодо виконання бюджету протягом бюджетного періоду.
Стаття 7. Разом з проєктом рішення про бюджет подаються:
7.1. пояснювальна записка до проєкту рішення, яка повинна містити інформацію та розрахунки згідно зі статтею 76 Бюджетного кодексу України;
7.2. проєкт показників зведеного бюджету, який включає показники бюджету;
7.3. показники витрат бюджету, необхідних на наступні бюджетні періоди для завершення інвестиційних програм (проєктів), що враховані в бюджеті, за умови якщо реалізація таких програм (проєктів) триває більше одного бюджетного періоду;
7.4. перелік інвестиційних програм (проєктів) на плановий бюджетний період та наступні за плановим два бюджетні періоди;
7.5. інформація про хід виконання бюджету у поточному бюджетному періоді та протягом останніх 2 років в табличній порівняльній формі;
7.6. пояснення головних розпорядників, розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня до проєкту бюджету (подаються постійній комісії сільської ради з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку);
7.7. інформація щодо стану фінансового забезпечення програм соціально-економічного, культурного розвитку та інших цільових програм, прийнятих Радивилівською міською радою;
7.8. подання виконавчих органів Радивилівської міської ради про внесення на розгляд сесії Радивилівської міської ради питання про затвердження бюджету на відповідний рік;
7.9. таблиця порівняння показників відповідно до матеріалів, перелік яких наведено в статті 5 цього Бюджетного регламенту та фактичного врахування їх в бюджеті;
7.10. інші матеріали, обсяг і форма яких визначені розпорядженнями сільського голови.
Стаття 8. Пояснювальна записка до проєкту рішення має містити:
8.1. інформацію про соціально-економічний стан громади і прогноз її розвитку на наступний бюджетний період, покладені в основу проєкту бюджету;
8.2. прогноз бюджетуТГ на наступні за плановим два бюджетні періоди;
8.3. пояснення до основних положень проєкту рішення про бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією;
8.4. обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин та надання субвенцій на виконання інвестиційних програм (проєктів).
Стаття 9. При затвердженні бюджету враховуються:
9.1. у першочерговому порядку потреби в коштах:
- на оплату праці працівників бюджетних установ та органів місцевого самоврядування відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати;
- на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами (ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи встановлюються виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань);
9.2. у повному обсязі цільові кошти, передбачені у складі видатків при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та бюджетом ТГ (обсяги таких коштів зменшенню не підлягають).
Стаття 10. Проєкт рішення про бюджет ТГ на наступний бюджетний рік подається у термін до 01 грудня року, що передує плановому.
Проєкт рішення про внесення змін до бюджету ТГ у частині розподілу залишків коштів подається у термін до 15 березня поточного бюджетного періоду.
Проєкт рішення про внесення змін до бюджету ТГ про перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету за підсумками першого кварталу подається у термін до 15 липня поточного бюджетного періоду,за підсумками подальших звітних періодів - до 15 числа місяця, наступного за звітним.
Стаття 11. Проєкт рішення про бюджет ТГ разом з пояснювальною запискою до нього розміщується на офіційному веб-сайті громади до 01 грудня року.
Стаття 12. Депутати міської ради надають свої пропозиції до проєкту рішення про бюджет ТГ до 10 грудня року.
Реєстр пропозицій до проєкту рішення про бюджет ТГ (про внесення змін до рішення про бюджет ТГ) формується відповідальним працівником, який організовує роботу постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації не пізніше, ніж за три дні до засідання комісії і надається членам постійної комісії.
За результатами розгляду проекту бюджету ТГ приймається відповідне рішення постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації.
Стаття 13. Рішення постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації щодо розгляду проєкту бюджету ТГ та пропозицій до нього депутатів міської ради у терміни, визначені регламентом роботи міської ради оприлюднюються на офіційному сайті громади.
Стаття 14. На пленарному засіданні міської ради проєкт рішення про бюджет ТГ представляє посадова особа, визначена міською радою.
Співдоповідає з питання проєкту бюджету ТГ голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації(за його відсутності – заступник).
Стаття 15. Рішення про бюджет ТГ на відповідний рік у визначений регламентом роботи міської ради термін оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради.
Бюджетні запити головних розпорядників коштів бюджету ТГ на відповідний бюджетний рік у двотижневий термін після їх затвердження оприлюднюються на офіційному сайті громади.
Стаття 16. Бюджет ТГ виконується за розписом, у порядку визначеному бюджетним законодавством.
Фінансовий відділ забезпечує відповідність розпису бюджету ТГ бюджетним призначенням, встановленим рішенням про бюджет ТГ.
Стаття 17. Пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень, встановлених у рішенні про бюджет ТГ, у тому числі при розподілі вільних залишків бюджету ТГ та перевиконанні доходів бюджету ТГ подаються та розглядаються у порядку, встановленому для складання проєкту бюджету ТГ у статтях 8-16 цього регламенту.
Стаття 18. Розпорядження міського голови, прийняті у міжсесійний період, включаються міською радою до проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ, який подається на розгляд чергової сесії міської ради, крім розпоряджень, не включених до розгляду на останньому у бюджетному періоді пленарному засіданні міської ради.
Розпорядження міського голови, не включені до розгляду на останньому у бюджетному періоді пленарному засіданні міської ради, включаються до проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ, який подається на розгляд чергової сесії міської ради в наступному бюджетному році.
Стаття 19. Виключно шляхом внесення змін до рішення про бюджет ТГ на сесії міської ради збільшуються доходи загального фонду бюджету ТГ (крім міжбюджетних трансфертів), доходи бюджету розвитку бюджету ТГ (крім міжбюджетних трансфертів), розподіляється вільний залишок коштів загального фонду бюджету ТГ та залишки коштів спеціального фонду бюджету ТГ.
Стаття 20. При поданні проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ у частині розподілу залишків коштів, обов’язковим є включення фінансовим відділом до пояснюючої записки до проєкту рішення висновку щодо обсягу вільного залишку коштів бюджету ТГ з урахуванням цільових коштів міжбюджетних трансфертів та залишків коштів спеціального фонду бюджету ТГ. Рішення про внесення змін до бюджету ТГ у частині розподілу вільного залишку коштів бюджету ТГ та залишків коштів спеціального фонду бюджету ТГ приймається міською радою після схвалення на сесії міської ради питання про звіт про виконання бюджету ТГ за попередній рік.
Пропозиції депутатів до проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ у частині розподілу залишків коштів подаються і розглядаються в порядку, визначеному статтею 12 цього регламенту та додатком 1 «Стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці та терміни виконання».
Стаття 21. Внесення змін до бюджету ТГ у частині збільшення (зменшення) доходів загального фонду (крім міжбюджетних трансфертів) здійснюється відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України, шляхом ухвалення рішення міської ради.
При поданні проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ обов’язковим є включення фінансовим відділом до пояснюючої записки до проєкту рішення висновку щодо перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду бюджету ТГ за умови перевищення доходів загального фонду, врахованих у розписі бюджету ТГ на відповідний період, не менше, ніж на 5 відсотків та у разі недоотримання доходів загального фонду, врахованих у розписі бюджету ТГ на відповідний період, більше, ніж на 15 відсотків. Факт перевиконання доходів визначається за підсумками першого півріччя та подальших звітних періодів, факт недовиконання доходів визначається за підсумками квартального звіту.
Внесення змін до доходів загального фонду бюджету ТГ, які не збільшують загального обсягу бюджетних призначень за доходами, може здійснюватись на підставі щомісячної звітності про виконання бюджету ТГ.
Пропозиції депутатів до проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ у частині розподілу залишків коштів подаються і розглядаються в порядку визначеному статтею 12 цього регламенту.
Стаття 22. Витрати спеціального фонду бюджету ТГ мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету, якщо рішенням про бюджет ТГ не встановлено інше.
Внесення змін до бюджетних призначень за доходами бюджету розвитку спеціального фонду бюджету ТГ здійснюється шляхом внесення змін до рішення про бюджет ТГ з урахуванням фактичного надходження відповідних доходів до бюджету ТГ. При поданні проєкту рішення про внесення змін до бюджету ТГ обов’язковим є включення фінансовим відділом міської ради до пояснюючої записки до проєкту рішення висновку щодо перевиконання доходів бюджету розвитку спеціального фонду бюджету ТГ.
Внесення змін до призначень спеціального фонду бюджету ТГ (крім доходів бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ) здійснюється сільською радою з урахуванням фактичного надходження відповідних доходів до бюджету ТГ.
Внесення змін до бюджетних призначень спеціального фонду бюджету ТГ у частині власних надходжень бюджетних установ здійснюється шляхом внесення у встановленому законодавством порядку змін до кошторисів бюджетних установ. У разі внесення змін до кошторисів бюджетних установ у частині власних надходжень зміни до рішення про бюджет ТГ та до розпису бюджету ТГ не вносяться.
Рішенням про бюджет ТГ на відповідний рік може встановлюватись інший порядок внесення змін до доходів спеціального фонду бюджету.
Стаття 23. Звітність про виконання бюджету ТГ здійснюється у відповідності до бюджетного законодавства.
До проєкту рішення про затвердження звіту про виконання бюджету ТГ за попередній рік фінансовим відділом міської ради подається пояснювальна записка, яка має містити пояснення за основними видами доходів та витрат бюджету ТГ, причини недовиконання (перевиконання) бюджетних призначень за доходами, стан кредиторської дебіторської заборгованості за витратами бюджету ТГ.
Після перевірки та розгляду річного звіту на засіданні постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації міська рада затверджує річний звіт про виконання бюджету або приймає інше рішення з цього приводу.
Квартальні звіти про виконання бюджету ТГ міською радою не затверджуються.
Звіти про виконання бюджету ТГ оприлюднюються на офіційному веб-сайті громади.
Міська рада не пізніше 1 березня року, наступного за звітним забезпечує опублікування інформації про виконання бюджету ТГ та до 20 березня року, наступного за звітним- публічне представлення інформації про виконання бюджету ТГ за попередній рік.
Головні розпорядники коштів бюджету ТГ та розпорядники коштів нижчого рівня до 15 березня року, що настає за звітним, здійснюють публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені рішенням про бюджет ТГ.
Головні розпорядники коштів бюджету ТГ оприлюднюють шляхом розміщення на офіційному сайті паспорти бюджетних програм на поточний бюджетний період (включаючи зміни до паспортів бюджетних програм) у трьохденний строк з дня затвердження таких документів та звіти про виконання паспортів бюджетних програм за звітний бюджетний період, включаючи інформацію про стан реалізації інвестиційних проектів за бюджетними програмами із зазначенням ступеня їх готовності та обсягів коштів, необхідних для завершення таких проектів, у трьохденний строк після подання таких звітів.
Стаття 24. Стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці та терміни виконання наведені в Додатку № 1 до цього Бюджетного регламенту.
Міський голова Микола КАРАПЕТЯН
Додаток
до Бюджетного регламенту
Стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці та терміни виконання
Стадії бюджетного процесу |
Зміст роботи |
Виконавці |
Терміни виконання |
|
Складання проєкту бюджету
(1 стадія бюджетного планування) |
Отримання від Міністерства фінансів України особливостей складання розрахунків до проєкту бюджету на наступний бюджетний період |
Виконавчі органи (ч.1 ст.75 БКУ) |
травень-вересень |
|
Доведення до ГРК орієнтовних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету на середньостроковий період |
Фінансовий відділ |
До 20 липня |
||
Здійснення аналізу пропозицій ГРК до прогнозу бюджету та проведення погоджувальних нарад з ГРК |
Фінансовий відділ, ГРК |
До 31 липня |
||
Показники міжбюджетних трансфертів (іншим місцевим бюджетам), які передбачаються в прогнозі бюджету на середньостроковий бюджетний період |
Виконавчі органи, фінансовий відділ |
До 4 серпня |
||
Подання до виконавчого органу міської ради прогнозу бюджету громади |
Фінансовий відділ (ч.1 ст.75 БКУ) |
До 15 серпня |
||
Початок роботи над складанням проекту бюджету: - доведення до ГРК прогнозних обсягів трансфертів на плановий рік та особливостей їх розрахунків; - проведення звірки вихідних даних, що враховані при розрахунку обсягів міжбюджетних трансфертів. Розгляд та схвалення прогнозу бюджету громади
|
Фінансовий відділ (ст.75 БКУ)
Виконавчі органи,фінансовий відділ (ч.1 ст.75 БКУ) |
Друга половина серпня
До 1 вересня |
||
Здійснення розрахунків доходів та видатків до проекту місцевого бюджету |
Фінансовий відділ (ст.75 БКУ)
|
Друга половина вересня |
||
Затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів до проєкту бюджету. Доведення до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів, типових форм бюджетних запитів, та форм розрахунків до бюджетних запитів |
Фінансовий відділ (ч.3 ст.75 БКУ) |
До 1 жовтня |
||
Отримання від Міністерства фінансів України розрахунків прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методики їх визначення, організаційно-методологічних вимог та інших показників щодо складання проєкту бюджету, а також пропозицій щодо форми проєкту рішення про бюджет (типової форми рішення) |
Виконавчі органи |
У тижневий строк з дня схвалення Кабінетом Міністрів України проєкту Закону України «Про Державний бюджет України» (ч.8ст.75 БКУ) |
||
Отримання від Кабінету Міністрів України визначених (схваленим у другому читанні проєкту закону про Державний бюджет України) показників міжбюджетних трансфертів і текстових статей, а також організаційно-методологічних вимог щодо складання проєкту бюджету |
Виконавчі органи |
У тижневий строк з дня прийняття проєкту закону про Державний бюджет України у другому читанні (ч.9ст.75 БКУ) |
||
Отримання від розпорядників нижчого рівня проєктів кошторисів та розрахунків до них за функціональною і економічною класифікацією за формами, визначеними фінансовим відділом, та їх опрацювання |
Фінансовий відділ, головні розпорядники коштів, керівники бюджетних установ |
До 1 жовтня |
||
Прогноз доходів і витрат бюджету на наступний рік |
Фінансовий відділ |
До 8 жовтня |
||
Визначення граничних обсягів видатків на наступний рік для головних розпорядників коштів бюджету |
Фінансовий відділ |
До 10 жовтня |
||
Доведення до розпорядників бюджетних коштів граничних обсягів видатків |
Фінансовий відділ |
До 12 жовтня |
||
Проведення консультацій з питання заповнення бюджетних запитів |
Фінансовий відділ |
До 20 жовтня |
||
Організація складання бюджетних запитів та подання їх фінансовому відділу у встановлені терміни. Забезпечення своєчасності, достовірності та змісту поданих запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проєкту бюджету згідно з вимогами. Забезпечення своєчасного та якісного розгляду показників проєкту мережі розпорядників бюджетних коштів, здійснення аналізу законності, доцільності і правильності включення в мережу установ. |
Головні розпорядники коштів, керівники бюджетних установ |
У терміни, встановлені фінансовим відділом, не пізніше 30 жовтня |
||
Аналіз бюджетних запитів, поданих головними розпорядниками коштів, з точки зору їх відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання коштів та розрахунків до них. |
Фінансовий відділ |
На етапі складання і розгляду проєкту бюджету (ч.5ст. 75 БКУ) протягом 1 місяця з дня надходження запиту |
||
Прийняття (на основі результатів аналізу) рішення про включення кожного бюджетного запиту до пропозиції проєкту бюджету перед поданням його на розгляд виконавчого комітету міської ради |
Фінансовий відділ |
|||
Отримання обсягів субвенції на здійснення державних програм
|
Фінансовий відділ
|
У триденний строк з дня отримання документів від КМУ (ч.9ст.75БКУ) |
||
Отримання від головних розпорядників коштів, розпорядників нижчого рівня, одержувачів коштів, керівників бюджетних установ, депутатів міської ради та представників громадськості пропозицій до бюджету ТГ |
Фінансовий відділ, головні розпорядники коштів, розпорядники нижчого рівня, одержувачі коштів, керівники бюджетних установ, депутати міської ради та представники громадськості |
До 15 листопада |
||
Формування проєкту бюджету ТГ |
Фінансовий відділ |
До 15 листопада |
||
Підготовка проєкту рішення виконавчого комітету про проєкт рішення міської ради про бюджет Радивилівської міської ТГ |
Фінансовий відділ |
До 20 листопада |
||
Підготовка проєкту рішення міської ради про бюджет Радивилівської міської ТГ |
Фінансовий відділ |
До 25 листопада |
||
Якщо до 1 грудня року, що передує плановому, ВРУ не прийнято закон про Державний бюджет України при формуванні бюджету враховуються обсяги міжбюджетних трансфертів (освітня субвенція, медична субвенція , субвенція на здійснення державних програм соціального захисту, базова та додаткова дотація), визначені у законі про Державний бюджет України на попередній бюджетний період |
Фінансовий відділ |
|
||
|
||||
Розгляд проєкту бюджету
(2 стадія бюджетного планування)
|
Оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради проєкту рішення про бюджет
|
Фінансовий відділ |
До 30 листопада |
|
Розгляд проєкту рішення про бюджет і передача його до Радивилвської міської ради |
Виконавчий комітет |
До 15 грудня |
||
Розгляд проєкту рішення про бюджет, підготовка висновків і зауважень |
Постійні комісії Радивилівської міської ради |
До 20 грудня
|
||
|
||||
Затвердження бюджету
(3 стадія бюджетного планування) |
Доповідь про проєкт рішення про бюджет |
Начальник фінансового відділу, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації (за його відсутності – заступник) |
Не пізніше 25 грудня року, що передує плановому |
|
Обговорення доповіді та проєкту рішення про бюджет |
Депутати Радивилівської міської ради |
|||
Затвердження проєкту рішення про бюджет |
Радивилівська міська рада |
|||
Оприлюднення на офіційному веб-сайті сільської ради |
Радивилівська міська рада |
Протягом 5 робочих днів оприлюднення на офіційному веб-сайті |
||
Забезпечення доступу громадськості до усіх інформаційно-довідкових матеріалів до бюджету, що затверджені Радивилівською міською радою |
||||
Підготовка, схвалення виконавчим комітетом та затвердження міською радою рішення про бюджет ТГ, яким обсяги міжбюджетних трансфертів приводяться у відповідність із законом про Державний бюджет України |
Радивилівська міська рада |
У двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет |
||
|
||||
Особливості формування надходжень та здійснення витрат бюджету у разі несвоєчасного прийняття рішення про бюджет |
Якщо з початку нового бюджетного періоду бюджет не затверджується, то:
|
Радивилівська міська рада |
|
|
|
|
|
||
|
|
|
||
|
||||
Виконання бюджету |
Затвердження розпису бюджету (ч.3 ст.78БКУ) |
Начальник фінансового відділу |
В місячний строк після затвердження бюджету ТГ |
|
Забезпечення виконання бюджету (ч.1 ст.78 БКУ) |
Виконавчі органи |
Протягом бюджетного періоду |
||
Забезпечення відповідності розпису бюджету встановленим бюджетним призначенням |
Начальник фінансового відділу |
Протягом бюджетного періоду
Протягом місяця за фактичною потребою на касові видатки
|
||
|
Фінансовий відділ |
|||
Забезпечення своєчасного та в повному обсязі надходження до бюджету податків і зборів та інших доходів відповідно до законодавства (ч.5 ст.78БКУ) |
Радивилівська міська рада |
|||
|
УДКСУ у Радивилівському районі (ч.2ст.78БКУ,ч.1ст.112БКУ) |
|||
Отримання від головних розпорядників коштів, установ, організацій, підприємств пропозицій на фінансування |
Фінансовий відділ |
|||
Здійснення перерахування коштівголовним розпорядникам коштів, розпорядникам нижчого рівня, одержувачам коштів, бюджетним установам, та розрахунку з організаціями та підприємствами |
Фінансовий відділ, відділ бухгалтерського обліку і звітності міської ради |
|||
|
||||
Контроль за виконанням бюджету та дотриманням бюджетного законодавства |
Контроль за правильними і своєчасними розрахунками з бюджетом всіх платників податків, зборів, платежів |
Головне управління ДПС у Рівненській області |
Протягом бюджетного періоду |
|
Контроль правильності зарахування доходів бюджету відповідно до кодів бюджетної класифікації (ч.1ст.112 БКУ) |
УДКСУ у Радивилівському районі |
|||
Контроль за виконання дохідної частини бюджету (ч.2ст.111 БКУ) |
Фінансовий відділ |
|||
|
||||
Внесення змін до бюджету |
Подання до Радивилівської міської ради офіційного висновку про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду, про обсяг залишку коштів загального та спеціального фондів (крім власних надходжень бюджетних установ) бюджету (ч.7ст.78 БКУ) |
Начальник фінансового відділу |
У разі необхідності протягом бюджетного періоду |
|
Подання до Радивилівської міської ради звернень та пропозицій (в письмовій формі) депутатами міської ради, головними розпорядниками коштів, розпорядниками нижчого рівня, одержувачами коштів, керівниками бюджетних установ, представниками громадськості |
Депутати міської ради, головні розпорядники коштів, розпорядники нижчого рівня, одержувачі коштів, керівники бюджетних установ, представники громадськості |
Протягом бюджетного періоду але не пізніше, ніж за три дні до дня засідання постійної комісіїміської ради з питань бюджету, фінансів соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації |
||
Розгляд доцільності ухвалення рішення про внесення змін до рішення про бюджет, окрім змін, що стосуються отримання державних субвенцій |
Постійна комісіяміської ради з питань бюджету, фінансів соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, майнової політики та приватизації |
У разі необхідності протягом бюджетного періоду |
||
Ухвалення рішення про внесення змін до рішення про бюджет або ухвалення іншого рішення з цього приводу (ч.8ст.78 БКУ) |
Радивилівська міська рада |
У разі необхідності протягом бюджетного періоду |
||
Відповідно до пропозицій фінансового відділу та головних розпорядників коштів прийняття міським головою розпорядження щодо:
|
Міський голова |
У разі необхідності протягом бюджетного періоду |
||
Оприлюднення на офіційному веб-сайті рішення міської ради про внесення змін до бюджету |
Радивилівська міська рада |
Протягом 10 днів з дня прийняття рішення |
||
|
||||
Звітування про виконання бюджету |
Звіт про витрачання коштів резервного фонду бюджету |
Фінансовий відділ |
Щомісячно в органи казначейства. |
|
Розгляд проєкту та затвердження звіту про виконання бюджету |
Постійні комісії ради, Радивилівська міська рада |
У двомісячний строк після завершення відповідного періоду (ч.4 ст.80 БКУ) |
||
Оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради інформації про виконання бюджету за відповідний період |
Радивилівська міська рада |
Не пізніше 1 березня року, що настає за звітним (ст.28БКУ) |
||
Міський голова Микола КАРАПЕТЯН