Депутати Радивилівської міської ради адресували звернення до Рівненської обласної адміністрації: наголошують, є необхідність  врегулювання питання у сфері перевезень пасажирів автомобільним транспортом.

…Йдеться про розроблення механізму дотримання балансу між внутрішньо обласними та внутрішньо районними автобусними маршрутами за принципом формування маршрутної мережі:  село – районний центр, районний центр – обласний центр.

Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту, спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій – суб’єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності впродовж 2007-2011 років у Рівненській області забезпечувала «Програма розвитку автомобільного транспорту», відповідно до якої було затверджено погоджену з районними державними адміністраціями автобусну маршрутну мережу приміських та міжміських автобусних маршрутів в межах області. В основу цієї програми було закладено принцип формування маршрутної сітки за такою послідовністю: село – районний центр, районний центр - обласний центр, обласний центр або міста обласного значення – м.Київ.  Це задовольняло інтереси і перевізників, і пасажирів, бо в такий спосіб прибуткові маршрути об’єднували з соціальними, усуваючи збитковість останніх. Але Програма 2007-2010 років втратила свою чинність, а нової в обласній державній адміністрації прийнято так і не було.

Відтак, беручи участь у конкурсах маршрутних перевезень за формулою «обласний центр – районний центр», перевізники більше не долучаються до конкурсів «районний центр - село» (нарікаючи на незадовільний стан дорожнього покриття, невеликий пасажиропотік, велику кількість пільговиків тощо). Такий нераціональний стан речей викликав численні скарги-звернення місцевих перевізників та пасажирів-жителів Радивилівського району, неблагополучна ситуація з автобусним сполученням до віддалених сіл склалась і в Радивилівській об’єднаній громаді: у окремі з них громадський транспорт не заїжджає взагалі. Тож, щоб, нарешті, вирішити болючу проблему із доїздом громадського транспорту у віддалені села, депутати Радивилівської міської ради, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування», під час роботи позачергової п’ятнадцятої сесії ухвалили  колективне звернення до обласних чиновників, у якому закликають розробити та затвердити програму розвитку автомобільного транспорту на 2017-2022 роки, а також розробити механізм дотримання «золотої середини» інтересів пасажирів та перевізників при розробці внутрішньо обласної та внутрішньо районних маршрутних сіток.

Наталка Янчин