В п’ятницю, 16 грудня, в залі засідань Радивилівської міської ради відбулося виїзне засідання практикуму Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України.

У практикумі взяли участь міський голова М.Карапетян – член правління АМУ, виконавчий директор регіонального відділення Т.Грещук, консультант з фінансів  Л.Кушнер, головний державний ревізор-інспектор Радивилівського відділу ДПІ М.Марцинюк, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області О.Придатко, начальник організаційного відділу Рівненської міської ради Л.Стригунова,  також  спеціалісти відділів, секретарі, юристи, керуючі справами міських рад Рівненщини.

Тема практикуму передбачала розгорнуту консультацію фахівців щодо місцевих податків і зборів, а також впливу новацій податкового законодавства на формування і виконання місцевих бюджетів.  Було надано вичерпні роз’яснення та кваліфіковані рекомендації спеціалістами Рівненського регіонального відділення АМУ, зокрема, з таких питань: «Основні напрямки адміністрування податків до місцевих бюджетів», «Програмно-цільовий метод формування місцевих бюджетів. Особливості формування бюджетів об’єднаних громад», «Зміни у земельному законодавстві з 1 січня 2017 року. Особливості оренди та плати за землю», «Особливості організації роботи міських, селищних рад в умовах реформування місцевого самоврядування».

Після додаткових питань та конструктивного діалогу  з доповідачами, всі учасники практикуму  мали нагоду відкрито оцінити проведений захід, тож одноголосним рішенням гості відзначили актуальність вивченої теми. І наголосили: теоретичні знання, в результаті, якісно вдосконалюють професійні навички спеціалістів,  і допомагають  ще більш продуктивно організовувати взаємодію органів місцевого самоврядування з громадськістю.

Підвівши підсумки роботи засідання виїзного практикуму, міський голова М.Карапетян запросив всіх його учасників здійснити екскурсію одним із кращих загальноосвітніх міських закладів – Радивилівським НВК «школа№1-гімназія». Про високий рівень викладання навчальної програми, впевнене лідерство за підсумками олімпіад, конкурсів, а також вагомі здобутки її випускників у зовнішньому незалежному оцінюванні  присутнім доповіла начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Радивилівської міської ради І.Ковалевська. В закладі сміливо поєднують сучасні освітні експерименти, такі, зокрема, як профільне навчання. А інформація про те, що, відповідно до середнього балу цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання,  Радивилів стоїть на  першому місці в обласному рейтингу, викликала в гостей непідробне захоплення та гучні оплески.

Наталка Янчин