УПЕРЕДЖЕНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ПОШИРЕННЯ СМЕРТЕЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙ
Опитування, яке проводила Громадська спілка «Коаліція за вакцинацію» наприкінці 2024 року в Радивилівській громаді, показало, що:
13% опитаних не довіряють виробникам вакцин та умовам їх зберігання,
28% опитаних бояться побічних ефектів або ускладнень після вакцинації.
Тож розвінчуємо поширені міфи про вакцини.
По-перше, усі вакцини, які Україна закуповує або отримує як гуманітарну допомогу, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання. Це означає, що виробництво відповідає всім сучасним міжнародним стандартам, а самі препарати є безпечними, якісними та ефективними.
По-друге, в Україні діє суворий контроль холодового ланцюга — це шлях, який проходить вакцина від виробника до нашої країни і далі — зі складів національного та регіональних рівнів до медичних закладів. Незалежно від наявності електропостачання та відстані від місця зберігання вакцини до пацієнта, усюди діють правила зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів. Про це свідчать не лише паперові записи, які роблять відповідальні співробітники, але й автоматичні електронні записи та сигнали термоіндикаторів.
По-третє, наразі відомо, що з кожного мільйона введених доз вакцини приблизно одна (~0.0001%) завершиться тяжкою алергічною реакцією – анафілактичним шоком. Тобто більшість медпрацівників, що вводять десятки доз вакцини щодня, можуть навіть не зіткнутися з анафілактичною реакцією у своїй практиці. А в разі виникнення такої ситуації буде задіяний протокол надання невідкладної допомоги пацієнтові. Загалом же, поширені реакції на вакцинацію — біль в місці ін’єкції, почервоніння, набряк та підвищення температури тіла — є цілком безпечними і минають протягом кількох годин чи днів.
Більше інформації про вакцинацію шукайте на сторінці ГС «Коаліція за вакцинацію».
Ознайомитися з Календарем щеплень можна та Національному порталі з імунізації за посиланням: https://vaccine.org.ua/vakczynacz.../vaccinationua-calendar/.
Публікація розроблена в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».