Сьогодні у Радивилівській міській раді підписано Договір про умови запровадження та організацію функціонування послуги патронату над дитиною, що надаватимуться сім'єю патронатного вихователя Тетяни та Ярослава Креселюк з Підзамчівського округу
Сім'я пройшла відповідну підготовку та навчання, після чого офіційно набула статусу патронатної.
Міський голова Микола КАРАПЕТЯН подякував подружжю патронатних вихователів за вибір опікуватися долями дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах .
Міською радою буде надано всю необхідну допомогу в організації заходів зі здійснення патронату .
Наша патронатна сім'я отримає соціальний та психологічний супровід, постійну консультаційну підтримку міждисциплінарної команди фахівців.
Патронатна родина – це «швидка допомога» для дітей, коли та чи інша родина потрапляє у складні життєві обставини. Доки біологічні батьки або інші законні представники дитини долають складнощі, патронатна родина дає цій дитині тимчасовий прихисток, доглядає її та виховує. Законодавство передбачає, що термін перебування дитини у патронатній родині, становить до 90 діб, в окремих випадках – до 6 місяців. Передбачені й виплати за патронат.
«Діти у патронатній родині у домашній обстановці живуть, харчуються, навчаються. Дитина не відчуває такого стресу, як, до прикладу, тоді, коли потрапляє в дитячий будинок. Адже все як у звичайній родині», - зазначила очільниця Служба у справах дітей Радивилівської міської ради Рівненської області Олена Пісарєва.
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» реалізують спільно Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Партнерство «Кожній дитині», Мінсоцполітики, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр із розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки.