«Краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття», - під таким об’єднуючим мотивом в Радивилівському міському будинку школяра проходила чергова благодійна акція. З ініціативи викладача-хореографа В.Вітковської, близько півтори сотні вихованців танцювального гуртка «Перлинки» зібрали на потреби Вербської  санаторно-загальноосвітньої школи-інтернату іграшки, книги, одяг, взуття. А ще придбали кілька ящиків шоколадних цукерок.

Це не перший жест доброти від вихованців «школярика»: діти тут навчені ділитися, поспішають робити добрі справи. «Бо скільки в людині доброти – стільки в ній і життя», - гласить мудрість. Тож у щоденному і кропіткому  гравіюванні талантів, керівники гуртків не втомлюються ще й ненастанно навчати своїх вихованців високих істин людського буття: як важливо, наприклад, бути добродушними, уміти співчувати, не повертатись спиною до чужого неблагополуччя.  Різні життєві ситуації засвідчують: посіяні в дитячі серця зерна мудрості проростають щедрими сходами  милосердя та любові до ближнього:

  • Збір речей тривав майже місяць: усі дуже жваво відгукнулися на пропозицію допомогти своїм ровесникам, позбавленим батьківської любові та опіки. Приносили з дому, хто що тільки міг. Наші благодійні кроки  з розумінням  підтримала кожна сім’я, чия дитина відвідує гурток, виділивши ще й грошову допомогу. На зібрані кошти ми придбали вихованцям школи-інтернату майже десяток ящиків шоколадних цукерок. Тож велике спасибі усім вихованцям та їхнім батькам, - кількома словами про перебіг акції розповіла ініціаторка Валентина Віталіївна. 

А першого дня весни благодійний вояж на чолі з директором будинку школяра С.Б.Совою попрямував з Радивилова у Вербу. Слід сказати, що багажне відділення автомобіля, що його спеціально для цієї поїздки надав міський голова М.А.Карапетян, ледве вмістило вщерть наповнені пакунки з дитячими речами, іграшками, солодощами. «Пакунки щастя», подумалось мені, щойно я побачила зраділі очі підлітків-вихованців Вербської школи-інтернату, які заповзято взялись допомагати нам розвантажувати автівку біля в’їзду на територію.

  • Як це притаманне дитинству, усі наші вихованці - від найменшого до найбільшого - щиро втішаються іграшкам, одягу, найменшій обнові, яку привозять люди, ось як ви, з небайдужими серцями, - після обміну вітаннями, гаряче висловила подяку заступник директора з навчальної роботи Вербської школи-інтернату Л. Ф.Крок. За її словами, цей заклад отримав статус санаторію, адже на його базі нині проходять лікування діти з проблемами органів травлення. Організовано п’ятиразове харчування, дозвілля учні проводять у ігрових кімнатах, а для кращого їх фізичного загартування функціонує басейн, є можливість отримувати необхідний комплекс лікувальної фізкультури. На даний час у Вербському санаторії школі-інтернаті навчається 110 дітей, віком від 6-ти і до 16-ти років, укомплектовано класи: з першого - по одинадцятий. Тут здобувають загальну середню освіту різні соціальні категорії дітей:  є круглі сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування та з соціально-незахищених, малозабезпечених сімей.

Спонтанна хвилинка радості поставила на режим паузи урок  математики в учнів-третьокласників: заступник директора дозволила роздати дітям привезені від радивилівських ровесників іграшки. У відповідь срібними дзвіночками пролунало дзвінкоголосе: «Спасибі!»

  • Це перший наш благодійний візит у Вербську школу-інтернат, але далеко не останній, - пообіцяла на завершення зустрічі директор Радивилівського будинку школяра С.Сова. – Вже невдовзі ми плануємо приїхати сюди з гарним весняним концертом. Адже діти, найбільш вдячна частина нашого суспільства. Особливо такі, хто позбавлений можливості відчувати домашні тепло і затишок.

Наталка Янчин