За підсумками девяти місяців 2023 року місцеві бюджети громад Радивилівщини отримали 21,2 млн гривень плати за землю. Цьогорічні показники земельного податку перевищили надходження  минулого року на 10 млн гривень.

У доходах місцевих бюджетів – 18,1 млн гривень плати за землю від юридичних осіб. Цей показник перевищує відповідний період минулого року  на 8,8 млн  гривень.

Фізичні особи, котрі мають у власності чи користуються землею, поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 3,1 млн гривень земельної плати, що перевищує минулорічні показники на 1,2 млн гривень. 

Нагадаємо, що Земельний кодекс України передбачає, що використання землі в Україні є платним. Податковий кодекс України визначає плату за землю як обов’язковий платіж у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Звертаємо увагу, що якщо ж громадянин - власник земельної ділянки не отримав податкове повідомлення - рішення з податкової служби про нараховану суму земельного податку, саме час провести звірку в Центрі обслуговування платників Радивилівської ДПІ.   

Платники податків також мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет.  Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»