Відновлення психічного здоров’я населення України – важливе завдання для держави та суспільства у воєнний і післявоєнний час. Працювати з такими наслідками війни, як проблеми із психічним здоров’ям, потрібно вже сьогодні на кожному робочому місці.

У рамках проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні» PRO_MentalHealth проведено універсальний тренінг з психічного здоров’я для представників партнерських громад.

З метою розвитку обізнаності фахівців першої лінії в темі психічного здоров’я та розладів, алгоритмів взаємодії з клієнтами, набуття навичок стабілізації психоемоційного стану клієнта, а також турботи про власну психічну стійкість з 15 до 18 серпня 2023 року в м. Рівне було організовано навчання для 64-х працівників соціальної сфери у форматі інтенсивної роботи трьох груп з 16 партнерських громад проєкту PRO_MentalHealth:

Тараканівської, Радивилівської, Дубенської, Володимирецької, Вараської, Полицької, Вирівської, Сарненської, Рокитнянської, Дубровицької, Острозької, Рівненської, Костопільської, Здолбунівської, Березнівської та Корецької громад Рівненської області.

Потужний тренінг став можливим завдяки об’єднанню зусиль двох проєктів — PRO_MentalHealth та швейцарсько-українського проєкту Психічне здоров'я для України / Mental Health for Ukraine. Адже навчання провели професійні тренерки MH4U за програмою універсального тренінгу із психічного здоров’я.

Під гаслом «Пізнай себе — допоможи іншим», озвученим пані Оленою Ярмолюк, промайнули усі 4 дні навчання з підвищення кваліфікації у сфері психічного здоров’я.

У тренінгах також взяли участь менеджери, психологи і психіатри Центрів психосоціальної підтримки PRO_MentalHealth. Таким чином соціальні працівники мали нагоду дізнатися від тренерів, куди можна скеровувати осіб, які потребують психологічної допомоги, а також познайомитися очно з фахівцями Центрів і налагодити співпрацю.

Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Банк крайового господарства), Європейською Комісією та програмою “Підтримка демократії” Міністерства закордонних справ Республіки Польща.