Учасниками семінару стали 50 старост, які першими зголосилися і заповнили необхідну форму. Вони представляли 27 територіальних громад Рівненщини.

До важливої ініціативи долучились і старости Підзамчівський Старостинський Округ , Сестрятинський старостинський округ , Башарівський старостинський округ, Старостинський Округ Дружбівський , Бугаївський старостинський округ, Немирівський Старостинський Округ .

Ініціювала семінар Рівненська обласна рада спільно з Програмою розвитку ООН в Україні, яка реалізовує проєкт «Посилення стійкості громад в регіонах України». Окрім Рівненщини, його проводять ще у трьох областях за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.

Упродовж двох днів національні та місцеві експерти акцентували увагу старост на їхніх повноваженнях, на законодавчих змінах, які очікуються, на можливостях, які надає міжмуніципальне співробітництво, на проблемних питання, які виникають в умовах воєнного стану.

Зокрема, щодо роботи з ВПО та їх ефективної інтеграції в громади, протидії домашньому та гендерному насильству на тлі зростання соціальної напруги в громадах через війну.