Упродовж шести місяців цього року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Радивилівщини 3,2 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 1,9 млн гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Власники нерухомості – юридичні особи спрямували на розвиток територіальних громад краю 1,2 млн гривень податку на нерухоме майно, що на 230 тис гривень більше, ніж у січні-червні 2022 року.

Фізичні особи перерахували за нерухомість протягом шести місяців поточного року 2 млн гривень цього платежу. Торік сума становила 312 тис гривень. 

Нагадуємо, що за об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Звертаємо увагу, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»