26 квітня - День пам’яті Чорнобильської трагедії
Саме цього дня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом.
Через тридцять років після аварії ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля.
Ця подія – нагадування про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.
Також в пам’ять про трагічні події 26 квітня 1986 року було засновано Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
Через 36 років Чорнобиль пережив другу катастрофу – окупацію російськими загарбниками.
У перший день повномасштабної війни Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військовими, тоді ж були вчинені провокації зі сторони рф. Україна і світ з острахом спостерігали за тими подіями.
Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. Але 2 квітня 2022, об 11:00 на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав гімн України.
Сьогодні ми з шаною дякуємо ліквідаторам, які вступили у двобій з ядерною катастрофою. Їх подвиг є яскравим свідченням того, що лише ми самі, спроможні відвести біду від нашого дому.
Низький уклін пам'яті тих, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда!