Власники об’єктів нерухомості Радивилівщини упродовж січня-березня 2023 року сплатили  до місцевих бюджетів 1267 тис гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на майже 96 відсотків більше, ніж у 2022 році.

Із загальної суми сплаченого податку на нерухомість 642 тис гривень – внесок власників нерухомості-юридичних осіб. Тим часом фізичні особи спрямували до бюджетів громад 625 тис гривень.

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

     а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку; 

     б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; 

     в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»