Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що деклараційна кампанія – 2023 триває. Декларування доходів пов'язано із виконанням фізичними особами платниками податку на доходи фізичних осіб вимог ст. 67 Конституції та норм Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що декларуванню підлягають доходи, з яких минулого року не було сплачено податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, прозвітувати про доходи необхідно особам, які надавали репетиторські послуги. Так, якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити  податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та  військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік таким викладачам-репетиторам слід до 1 травня 2023 року.

Декларацію можна подати особисто, надіслати поштою до податкової інспекції за місцем реєстрації або подати в електронній формі через Електронний кабінет платника.

Більше про декларування доходів громадян – за посиланням:

 http://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»