Саме цього дня - 27 січня 1945 року, солдати 1-го Українського фронту визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік Освенціма.

Вшановуючи пам’ять загиблих жертв Голокосту в Україні, у Радивилівській громаді поклали квіти до момеріального комплексу на хуторі Пороховня, спорудженого на місці масових розстрілів єврейського населення в роки Другої світової війни.

До традиційної щорічної акції пам’яті долучились заступник міського голови Олександр Пастух, староста Немирівського старостинського округу Віталій Дідук, представник єврейської громади Радивилова Меїр Гельбер.

Жертв однієї з найбільших трагедій минулого століття пом'янули хвилиною мовчання.

Лісовий яр став місцем страти гітлерівськими нацистами близько

4-х тисяч мирних людей, в основному - євреїв Радивилова. Масові вбивства єврейського населення, як свідчать історичні джерела, почалися в травні 1942 р.

…У Пороховню нацисти привели на розстріл тисячі мирних жителів із трьох ґетто, розташованих у Радивилові. Лише окремим приреченим тоді вдалося врятуватися із немирівського лісового урочища… Але спершу вибратися із братської могили, щоб на увесь світ розповісти всю правду про цей жахливий злочин.

Ті трагічні події залишили важку і незагоєну рану у душах людей, які стали свідками кривавого терору німецьких загарбників, і у душах їх нащадків

Трагедія мала стати пересторогою людству.

Попри все, на жаль, спостерігаємо циклічність історії: сьогодні знову в самому центрі Європи відбувається жорстока розправа - геноцид українців.