За підсумками 2022 року до місцевих бюджетів Радивилівської, Козинської та Крупецької громад надійшло 4126,7 тис гривень податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. В порівнянні з минулорічними показниками загальна сума податку зросла на 288 тис гривень

Переважну частину надходжень податку на  нерухомість отримано від юридичних осіб, які перерахували 1977,5 тис гривень податку на нерухомість.

Фізичні особи – власники нерухомості спрямували до бюджетів територіальних громад 2149,2 тис гривень.

Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків –120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток –180 кв. метрів. А ставка податку встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на  1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Якщо ж нерухоме майно придбане у минулі податкові періоди за доходи, з яких не сплачено податків, то у цьому випадку громадяни можуть скористатися правом на одноразове добровільне декларування. Особи, які задекларують такі активи, за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.  

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»