За підсумками одинадцяти місяців 2022 року до місцевих бюджетів громад Дубенського району надійшло 15,7 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. Сума перерахованого податку на 1,4 млн гривень перевищує аналогічні показники минулого року.  

Переважну частину надходжень податку на  нерухомість отримано від юридичних осіб, які перерахували 9,8 млн гривень податку на нерухомість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилась на 1372 тис  гривень

Фізичні особи – власники нерухомості спрямували до бюджетів територіальних громад 5,9 гривень, що перевищує минулорічні показники на 37 тис гривень.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюють органи місцевого самоврядування у передбачених законом межах – до 1,5 відсотка від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр. Кожна громада має право самостійно ухвалювати рішення щодо ставок для оподаткування нерухомості. А сплачений власниками нерухомості податок зараховується винятково до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування.

Якщо власник майна не отримав повідомлення з податкової служби про нараховану суму податку, варто скористатися правом на проведення звірки.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Якщо ж нерухоме майно придбане у минулі податкові періоди за доходи, з яких не сплачено податків, то у цьому випадку громадяни можуть скористатися правом на одноразове добровільне декларування. Особи, які задекларують такі активи, за умови перерахування одноразового збору, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.  

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»