За підсумками десяти місяців 2022 року платниками Дубенського району до державного бюджету направлено 69,2 млн грн військового збору. Надходження збільшились порівняно з 2021 роком майже на 22 млн грн, або  на 46,4 відсотки.

Як зазначила начальник Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок податкової звітності Головного управління ДПС у Рівненській області Алла Панчук, лише у жовтні цього року жителі Дубенського району сплатили 9,2 млн грн військового збору. Відтак надходження на зміцнення обороноздатності армії зросли на 3,3 млн грн порівняно з минулим роком.

Звертаємо увагу, що абзацом другим ст. 2 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності.

Враховуючи наведене, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»