Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що із набранням чинності 21 липня 2021 року Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» фізичні особи мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, податкова амністія стартувала 01 вересня 2021 року і згідно змін до Податкового кодексу України, продовжено процедуру одноразового добровільного декларування до 01 березня 2023 року.

Платник самостійно визначає суму активів, з яких не було сплачено податки, та суму одноразового збору до сплати. Податкова служба приймає визначену вартість і не вимагатиме від платника підтверджуючих документів, якщо це – українські активи.

Якщо мова йде про закордонні активи, то платник зобов’язаний надати відповідні документи.

У разі сплати громадянином усіх необхідних зборів держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Контролюючі органи не будуть перевіряти джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано/набуто задекларовані активи. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Але такі гарантії декларант отримає лише після сплати усіх необхідних зборів.

Водночас, звертаємо увагу, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації не є окремим спеціальним порядком офіційного визнання або підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на активи, щодо яких подається така одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX