30 липня в усьому світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Сьогодні поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів. Серед основних причин поширення торгівлі людьми є, важке економічне становище громадян та безробіття, попит на дешеву робочу силу в країнах призначення, недостатня поінформованість про можливості працевлаштування за кордоном, незнання міграційного законодавства. Способи використання людей доволі різноманітні. Чоловіків експлуатують як будівельників, працівників на сільськогосподарських роботах; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду. Дітей використовують здебільшого у жебрацтві та як дешеву робочу силу на некваліфікованих роботах або у розповсюдженні наркотиків серед підлітків.

03.08.2022 працівниками Радивилівського міського центру соціальних служб спільно з працівниками Дубенського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області із залученням суб’єкта пробації було проведено захід з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

В основі даного заходу було донести до особи основні правила щоб уберегтися та не стати жертвою торгівлі людьми, такі як – ознаки торгівлі людьми, як вербують торгівці людьми, що найчастіше обіцяють та що може трапитися насправді.

Варто пам’ятати, що постраждати від торгівлі людьми може бути           будь-яка особа незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу, та потрапити в пастку торгівців людьми можна і в межах своєї країни.

Корисні вебсайти: www.stoptrafficking.org.ua

                                  www.migrantinfo.org.ua