НА МАЙСТЕР-КЛАСАХ У РАДИВИЛОВІ ПОЧАЛИ ВИГОТОВЛЯТИ ВЕЛИКОДНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСАНКИ

Як кажуть у народі: «За тиждень – Великдень, недалечко - червоне яєчко».

А це означає, що більшість українських родин вже почали готуватись до одного з найбільших і найважливіших релігійних свят у році.

Актуальності у ці дні набули, зокрема, майстер-класи із освоєння декорування пасхальних яєць.

Перші такі арт-заняття відбулись в Радивилові ще наприкінці минулого тижня. Різних цікавих і оригінальних, але призабутих нині технік виготовлення крапанок, дряпанок, мальованок, - учасників навчали викладачі гуртків Радивилівського міського Будинку школяра.

Сьогодні творчу ініціативу продовжили на новому майстер-класі, який організувала та провела директорка Радивилівського міського історичного музею Олеся Шикало.

У центральній бібліотеці опановували тонкощі та секрети українського писанкарства. Радивилівці дізнавались про сакральність орнаментів, символіку поєднання кольорів. Практикувались власноруч декорувати кожен – свою писанку.

Лінії та візерунки наносили воском, розтопленим на вогні свіч. І дорослі й діти робили це за допомогою дерев’яних писачків, як в давнину.

Варто відзначити, що на сучасні писанки учасники майстер-класу в Радивилові наносили особливі символи, які б наблизили перемогу України, посилили її міць та славу.

Оскільки готуються цьогорічні писанки під час війни, то ця серія майстер-класів в Радивилові проходить на благодійній основі. Зібрані кошти ініціатори спрямують на потреби українських захисників.