Комісія є консультаційно-дорадчим органом, розглядає питання, пов'язані із захистом прав дітей. На сьогоднішньому засіданні було розглянуто 8 питань, що стосуються захисту прав та інтересів наймолодших жителів територіальної громади. Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

За минулий рік було організовано та проведено 23 засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітету Радивилівської міської ради, на яких було розглянуто 115 питань. Найбільше з них стосувались надання дозволу укладання договору – дарування майна, житла; призначення опікуном/піклувальником над дитиною позбавленої батьківського піклування; затвердження індивідуальних планів на дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; доцільності позбавлення батьківських прав, розгляду заяв щодо неналежного виконання батьківських обов’язків, тощо.

Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Сімейним і Цивільним кодексами України, Законами України, «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про охорону дитинства», «Про захист персональних даних», Конвенцією ООН про права дитини, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами.

Виконавчий комітет Радивилівської міської ради рішенням №216 від 30 серпня 2018 року затвердив відповідне положення про комісію з питань захисту прав дитини та її персональний склад.