В РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» У ОПОРНОМУ ОСВІТНЬОМУ ЗАКЛАДІ РАДИВИЛІВСЬКОЇ ГРОМАДИ - РАДИВИЛІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ №2 – ВІДБУВСЯ ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ.

ІЗ УЧНЯМИ 9-11 КЛАСІВ ОБГОВОРЮВАЛИ ФАКТОРИ, ЯКІ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ШКІЛЬНОГО ТА, ЗОКРЕМА, СІМЕЙНОГО, НАСИЛЛЯ. НАГОЛОШУВАЛИ НА ВАЖЛИВОСТІ НЕ ЗАМОВЧУВАТИ ПРО ТАКІ ВИПАДКИ, ВИЯВЛЯТИ ЇХ ТА ПРОТИДІЯТИ.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Насильство це протиправні дії, яким немає виправдання.

Щоб зменшити масштаби, а то й взагалі запобігти цьому вкрай невтішному явищу, у ці тижні проходять різні превентивно-виховні заходи. Зокрема - дискусії та спілкування щодо побудови ненасильницьких стосунків з близькими, формування нетерпимості до насильства у суспільстві.

Профілактична бесіда з підлітками, мета якої - попередити прояви насильства серед дітей та учнівської молоді, сьогодні відбулась і в Радивилові. Її модераторами виступили компетентні фахівці - Сергій Панасюк, завідувач сектору здійснення державного контролю за дотриманням прав дітей ГУ Нацсоцслужби у Рівненській області, Ірина Куралова, адвоката, медіаторка Тетяна Водоп’ян, представник Нацполіції Василь Маркович. З використанням презентаційних відеосюжетів, молоді пояснили, якими мають бути «здорові» стосунки серед ровесників. Тобто стосунки без насильства. І як слід діяти, щоб не стати жертвою жорстокого поводження.

Перед початком дискусійної частини до учнів опорного закладу звернувся голова Радивилівської міської територіальної громади Микола Карапетян, наголосивши, що основа з основ здорової атмосфери вдома чи у шкільному колективі – толерантне спілкування та взаємна підтримка.

У форматі підтримки всеукраїнської акції з робочим візитом у Радивилові побували Юлія Шигорева, начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області, депутатка Рівненської обласної ради; голова Дубенської РДА Всеволод Пекарський.

Міський голова Микола Карапетян та директорка опорного навчального закладу Тетяна Качан провели гостям ознайомчий огляд ліцею, найбільш чисельного у громаді освітнього закладу. Оцінили модернізований зал лікувальної фізкультури та навчальні кабінети інклюзивно-ресурсного центру, створеного для дітей з особливими освітніми потребами. На умовах реалізації проєкту, що минулоріч переміг на обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад, в Радивилівський інклюзивно-ресурсний центр придбали сучасне реабілітаційне обладнання для корекційних занять. Зокрема – для дітей з ДЦП та дітей з хворобами опорно-рухового апарату.

Учасниками превентивно-виховної акції, яка сьогодні відбулась у нашому місті, стали також наймолодші вихованці Радивилівського ліцею№2. Перебуваючи в опорному навчальному закладі, гості вручили учням-першокласникам подарунки: в такий спосіб заохочуючи дітей жити у світлі позитивних емоцій.