Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору, який був актом геноциду українського народу.


Від штучного голоду, скерованого тоталітарним урядом СРСР, мученицькою смертю загинули мільйони наших співвітчизників. З нагоди скорботної дати в м.Радивилів відбулась панахида та покладання квітів до пам'ятного знака жертвам голодоморів та політичних репрeсій. Присутні запалили свічі та лампадки на знак співчуття за невинно замордованими внаслідок штучного масового голоду, влаштованого радянською владою на території України у 1932-1933 роках. Учасники жалобного зібрання згадували та молилися за душі жертв геноциду. Традиційно, до щорічної акції пам'яті долучилось і керівництво територіальної громади - міський голова Микола КАРАПЕТЯН, Його заступник Олександр ПАСТУХ, секретар міської ради Інна ГЕРАСИМЧУК. Під час поминального богослужіння, яке звершував настоятель міського храму Pіздва Пресвятої Богородиці - о. Тарас (Сухожак) присутні згадали про жахливі події, які ніколи не мають повторитися. Голодомор був викликаний цілеспрямованими заходами радянської влади, спрямованими на фізичне знищення «буржуазного» українського селянства, на придушення будь-якого спротиву та національно-визвольного руху.
Проводилася блокада сіл і цілих районів, де від голоду масово гинули люди. Жителів громади закликали разом із тисячами українців взяти участь в щорічній акції «Запали свічку пам'яті». Полум'я свіч у вікні кожної оселі є тим символічним нагадуванням, що жах Голодоморів не повинен забуватися нами. Щоб ніколи знову не повторитися.