РАДИВИЛІВ ВІДВІДАВ ДЗЮДОЇСТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАРАЛІМПІЙСЬКОЇ ЗБІРНОЇ,  БРОНЗОВИЙ ПРИЗЕР ЛІТНЬОЇ ПАРАЛІМПІАДИ В ТОКІО.

НА П’ЯТОМУ ДНІ ЗМАГАНЬ СЕРЕД ЧОЛОВІКІВ ( ВАГОВА КАТЕГОРІЯ – ДО 90 КІЛОГРАМІВ), НАШ ЗЕМЛЯК, РІВНЯНИН ОЛЕКСАНДР НАЗАРЕНКО, ВИБОРОВ У ПОЄДИНКУ З БРАЗИЛЬЦЕМ МЕДАЛЬ, ЯКА ТОДІ СТАЛА 37-ма У ЗАГАЛЬНІЙ «СКАРБНИЧЦІ» КОМАНДИ.

Україна вельми результативно завершила Паралімпіаду в Токіо, яка стартувала 24 серпня і тривала до 5 вересня. Упродовж 12-ти змагальних днів українські спортсмени виграли 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових і у підсумку посіли 5-те місце за кількістю нагород і 6-те у загальнокомандному заліку.

Разом із іншими спортсменами із вадами зору, спортивний гарт країни на найбільших міжнародних змаганнях представляв  і наш земляк, рівнянин Олександр Назаренко.

Вдумлива боротьба із сильними суперниками, ефективний розрахунок сил, і в підсумку, заслужена почесна нагорода.  Загалом, «бронза» рівненського дзюдоїста стала 37-ю медаллю у скарбничці збірної команди України на XVI літніх Паралімпійських іграх у Токіо.

- Кожна медаль -  це почесна нагорода, за якою  великий шлях фізичної  підготовки і тяжка праця, - розповідає представник Національної паралімпійської збірної, який побував цими днями з візитом у Радивилівській міській раді.  Мало хто знає, але в наше місто маршрут  одного із найсильніших дзюдоїстів світу  пролягає часто: тут проживають близькі родичі сім’ї Назаренків, їх друзі та знайомі. Відтак, про найпрестижнішу з  міжнародних спортивних подій її безпосередній учасник розповів  під час візиту до міського голови Миколи Карапетяна:

- Змагання дуже масштабні, на спортивній арені були представлені 162 делегації з різних країн. Це сильні, натреновані учасники, кращі з кращих, - зазначив Олександр Назаренко.

Щоб потрапити на Паралімпійські ігри по дзюдо, спортсмен пройшов складну дистанцію з відбіркових турнірів, успішно провів поєдинки на змаганнях  Європи, виступив на чемпіонаті світу, плюс змагання Гран-прі у цій дисципліні, які є рейтинговими до завоювання ліцензій на Паралімпійські ігри.

Олександр Назаренко -  уродженець Дніпропетровська, з 2013 року проживає з сім’єю в  Рівному. З 10 років почав займатися дзюдо,  відтак, результатом 24 років, присвячених спорту, контрольною точкою багатьох поєдинків і перемог, стала участь дзюдоїста разом із іншими найсильнішими українськими спортсменами на цьогорічній літній Паралімпіаді в Токіо.

Це не перша престижна перемога Олександра Назаренка в змаганнях такого масштабу.  У 2016 році він також боровся за першість у складі Національної збірної Паралімпіади в Ріо. Тоді зайняв 2 місце серед дзюдоїстів.

Спортсмен зазначив, що підготовку команди до Паралімпіади суттєво ускладнили карантинні обмеження в зв’язку із пандемією коронавірусу.  Змагання мали відбутися ще в 2020-му році, однак їх перенесли через несприятливу епідемічну ситуацію.  За його словами, протиепідемічні заходи під час Паралімпіади були  дотримані по максимуму. А, як зазначив у одному з інтерв’ю головний тренер паралімпійської збірної України Михайло Романкевич,  все відбувалось з обов’язковим дотриманням маскового режиму, як на вулиці, так і на змаганнях, в їдальні. Маски можна було зняти лише в номері готелю. Тести , як і олімпійці, тренери також здавали кожного дня.

Щоб уникнути ризиків для здоров’я,  і туристична програма учасників була вкрай обмежена.

- Токіо ми бачили хіба що з вікна автобуса, доки доїжджали із селища  в спортзали.  Але, в загальному, все пройшло класно, - підводить підсумок наш земляк, який став одним із найсильніших дзюдоїстів світу в своїй ваговій категорії.

Радивилівський міський голова Микола Карапетян, в свою чергу, висловив вітання почесному гостеві нашого міста,  побажав подальших успіхів у його спортивній кар’єрі.

Завдяки таким, як Олександр Назаренко, Україна здобула медалі в 10-ти видах спорту з 15-ти, в яких була представлена. Тож їхні нагороди – це гордість всієї країни, це можливість вкотре пересвідчитися, яких висот можна досягнути, якщо ставити перед собою мету, бути наполегливим та міцним духом на шляху до її реалізації.

За престижну нагороду у своїй дисципліні учасник  Національної збірної висловив подяку тренерському штабу, професіоналам, які готували наших спортсменів, - Заслуженому тренеру України, головному тренеру українських паралімпійців  Михайлу Романкевичу,  тренеру Національної збірної з дзюдо  Івану Іваницькому.