Адмінкомісією, створеною при виконавчому комітеті Радивилівської міської ради, було розглянуто справу про порушення вимог частини 2 статті 156 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення). Нехтуючи правила торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, працівниця одного із місцевих магазинів продала цигарки  особі, що не досягла 18 років.

В цьому епізоді зафіксовано одразу два протиправні діяння: торговельний, до того ж, заклад також не мав права торгувати тютюновими виробами через відсутність ліцензії на реалізацію цієї товарної групи.

- Але розгляд цієї частини правопорушення здійснюватиме  державна фіскальна служба, - зазначив під час засідання адмінкомісії Сергій ГУЩА, керуючий справами виконавчого комітету Радивилівської міської ради. Він наголосив, що до справи, з якої приймається рішення, додаються всі необхідні письмові пояснення, прикріплений рапорт працівника поліції та фотофіксація порушення з підтвердженням факту скоєння протиправних дій.

Крім того, членів адмінкомісії міської ради було поінформовано стосовно певних змін в законодавстві, що стосуються саме накладання штрафів за  порушення, пов’язані з продажем алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім.  Якщо донедавна мінімальний розмір штрафу за подібне становив 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – а це 1 700 гривень, то на сьогодні штрафні санкції суттєво збільшилися: від  400 до 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. У грошовому еквіваленті це становить від 6 800 гривень до 13 600 гривень.

Санкція цієї статті не передбачає жодних усних  попереджень чи будь-яких інших послаблень. Тож адмінкомісія прийняла  рішення щодо призначення правопорушниці мінімального стягнення в законно допустимих нормах - 6 800 гривень. Головна  фігурантка адмінпорушення, відповідно до закону, має сплатити його в п’ятнадцятиденний термін.