До річниці від Дня народження геніального Кобзаря - мислителя, пророка національного відродження в Україні, який став славою і гордістю нашого народу, заповітною думою, його безсмертною піснею, в територіальній громаді проходять традиційні шевченківські читання.

За участю представників сільських філіалів КЗ «Радивилівський міський Будинок культури» проведено конкурс-огляд декламаторів Кобзаревої поезії. З року в рік головним завданням цього мистецького заходу є духовне виховання дітей та учнівської молоді, підтримка обдарованого учнівства, його збагачення навиками акторської та сценічної майстерності. А в тісному поєднанні передбачено і популяризацію творів основоположника української літератури Т.Г.Шевченка, українських класиків, сучасних авторів. Саме тому, за умовами конкурсу, учасники декламували три поезії – з літературної спадщини Кобзаря, Лесі Українки, ювілейне 150-річчя від Дня народження якої відзначали вчора, 25 лютого, а також один вірш українського автора на вибір.

Артистизм та сценічну майстерність юних аматорів сцени оцінювало конкурсне журі у складі методистів і спеціалістів КЗ «Радивилівський міський Будинок культури» Радивилівської міської ради.

Як і в попередні роки, учасники Шевченкіани готувались до літературного конкурсу креативно і творчо: використовували у виступах костюми, театралізацію та музичне оформлення. Ставили за мету серцем торкнутись до поезії Великого Кобзаря, щоб вдало передали глибокий зміст та емоційну багатогранність його безсмертних віршів.

Загалом у конкурсі прийняли участь 15 читців-декламаторів із старостинських округів Радивилівської територіальної громади. Традиційно, за підсумками творчого огляду, кращих учасників відзначать подяками та грамотами, зазначила голова журі Алла Комар. А переможці міського конкурсу-огляду будуть залучені до проведення урочистих заходів, пов’язаних з іменем Великого Кобзаря у річницю з дня його народження.