ПАМ’ЯТІ ТІЄЇ, ХТО ГОРДО УКРАЇНКОЮ СЕБЕ НАЗВАЛА
У ювілейне 150-річчя від Дня народження геніальної поетеси, однієї з найталановитіших постатей не лише української, а й світової літератури, Лариси Петрівни Косач-Квітки (Лесі Українки), бібліотекарі Радивилівської центральної міської книгозбірні організували шанувальникам її творчості поетичну читальню.
Леся Українка – талановита поетеса, перекладачка та громадська діячка, окраса і гідність української нації. Вона назавжди в ореолі найвеличніших постатей нашого народу. Хоч важка хвороба відміряла їй коротке життя, але в серці наша талановита землячка мала те, що не вмирає. По собі Леся Українка залишила вражаючі поеми, прозові твори, понад 270 віршів, публіцистичні статті, а також неперевершені переклади світової класики. І зараз, по сплину більш як вікової історичної епохи, творчість Лесі Українки запалює вогонь емоцій в людських серцях. Її рядки актуальні і спонукають читачів до глибокого осмислення: а чи засвітила наша країна сьогодні свої досвітні вогні?
У ювілейну річницю від Дня народження письменниці, яка була справжньою поетичною квіткою своєї землі, найповнозвучнішою струною душі свого народу, користувачі міської бібліотеки декламували твори з видань Лесі Українки, а учасники любительського ветеранського об’єднання «Надвечір’я» (керівник Марія Федорович) підготували добірку музичних творів на її слова. Учасники поетичної читальні не лише слухали розповіді про видатну письменницю, а й із задоволенням цитували її безсмертні вірші, пригадували сторінки біографії, знайомилися із літературою, представленою на тематичній книжковій виставці «Вона обрала собі горде ім’я – Українка» .
Леся Українка - одна із багатьох видатних історичних постатей, хто відвідували наше містечко в той час, як воно перебувало на кордоні двох імперій. І про це письменниця навіть згадувала у своєму листуванні з близькими друзями. На честь цієї події та з нагоди відзначення в Україні 150-ї річниці від дня народження геніальної поетеси, радивилівським відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту міської ради було ініційовано мистецький відеопроект під назвою «Зустріч поза часом». В сюжеті - творче бачення радивилівців Лесиного знайомства з нашим містом.
Його перегляд організували у бібліотечній читальні, але краєзнавчо-дослідницьку роботу творчої групи може оцінити куди більш ширша аудиторія. Відеопроект цими днями розміщено на місцевих інтернет-ресурсах та в соцмережах.