22 січня цього року Україна відзначає 102-гу річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України». День Соборності України став офіційним державним святом з 1999 року.
 

Як і по всіх українських містах, пам’ятну історичну дату в Радивилові цьогоріч відзначили з дотриманням умов посиленого карантину – без багатолюдних громадських зібрань, але з традиційним покладанням квітів до пам’ятника борцям за незалежність України.

Хвилиною мовчання представники влади Радивилівської територіальної громади  - міський голова Микола Карапетян, його заступники  Віктор Ісюк, Олександр Пастух, - віддали символічну данину пам’яті всім, хто жертовно поклав життя за національне визволення, утвердження української державності.

Соборність держави – це не лише її територіальна цілісність, а також відчуття великої родини, спільного коріння і дружнього плеча.

З огляду на це  однією з головних традицій в День Соборності є утворення «живого ланцюга». Найперший такий українці створили 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взялись за руки  450 тисяч учасників, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ.

Цьогоріч, попри посилені карантинні обмеження, ця традиція у нашій громаді знайшла відображення. Щоправда, як і більшість інших творчих  ініціатив,  у форматі онлайн. Зусиллями педагогів та учнівства закладів загальної середньої освіти Радивилівської територіальної громади вибудувався віртуальний ланцюг єдності.  «Україна – неподільна!» - цей меседж мотивував учнів надсилати свої фото у вишиванках, та у форматі онлайн символічно  взятися за руки.

 За останні роки свято Соборності набуло набагато глибшого звучання, а ідея національної єдності наповнилася новим, сучасним змістом. Сьогодні це не просто історична дата в календарі. Це сучасна українська реальність, яка мотивує гуртуватись довкола  ідеалів свободи та неподільності держави, а також утвердження миру й спокою на нашій землі.