В лютому цього року в Радивилівській ОТГ розпочала свою роботу патронатна сім’я - на сьогоднішній день єдина на території всієї Рівненщини. Це родина, яка пройшла спеціальний курс підготовки, щоб здійснювати тимчасовий догляд над дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах через неналежну поведінку батьків. Такі сім’ї, відповідно до державної стратегії,  стануть альтернативою інтернатним закладам, діти потраплять в комфортні та безпечні домашні умови, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію.

Впродовж цих місяців радивилівські патронатні вихователі здійснювали догляд та піклування над 5-ма дітьми з двох сімей. І ось, 13 листопада, знову був підписаний трьохсторонній договір про влаштування на тимчасове проживання у патронатну сім’ю двох братів з Радивилівської громади. Хлопчики вже проходять адаптацію в новій сім’ї.
Контролюючий супровід сім’ї в складних життєвих обставинах здійснюватиме фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб. Підтримку сім’ї на випробувальному терміні надає і староста старостинського округу по місцю проживання. Координацію роботи патронатних вихователів буде проводити служба у справах дітей міської ради.
За цей час органи опіки та піклування зобов’язані  провести роботу з батьками дитини і визначити, де їй буде краще. При цьому можливість повернути дитину до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю. Наприклад, якщо треба привести помешкання до ладу, якщо потрібно — допомагають з працевлаштуванням, працюють із залежними від шкідливих звичок та хвороб. За однієї умови -  якщо у самих батьків є бажання змінитися.

За час, відколи у громаді налагоджено патронатний супровід дітей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, можна проаналізувати певні особливості такої роботи. Перша особливість такого догляду полягає в тому, що діти мають тісний контакт з біологічними батьками та родичами. Проте, патронатна сім’я здатна дуже швидко мобілізувати свої дії у непередбачуваних випадках. Аби «форс-мажорних» випадків траплялося якомога менше, плече підтримки патронатній сім’ї нашої громади готова підставити міждисциплінарна команда, до складу якої входять представники ювенальної превенції Радивилівського відділення поліції, служби у справах дітей міської ради, міського центру соціальних служб. А також сімейний лікар Радивилівської міської лікарні, відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту міської ради. Бо, відповідно до рекомендацій, дітей, які прибувають з різних населених пунктів під патронатне виховання, слід оприділити у навчальний заклад, найближче розташований за місцем проживання вихователів. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї, відповідно до закону, не може перевищувати шести місяців. За цей час біологічні батьки повинні докласти максимум старань, аби покращити побутову картину вдома, змінити поведінку і далі сумлінно виконувати свої батьківські зобов’язання. Якщо ж вони грубо ігнорують цей шанс, тоді настає процес позбавлення їх батьківських прав.

Олена Пісарєва, начальник служби у справах дітей Радивилівської міської ради