Їхній девіз: «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» Ці слова найбільш точно відображають нелегкі будні рятувальників.

Щорічно 17 вересня в Україні вшановують працівників цивільного захисту. Згідно до Указу Президента № 830 від 12 вересня 2008 року, цей День було перейменовано на "День рятівника".

Цю професію обирають люди сміливі та рішучі,  готові ризикувати власним життям, безстрашно вирушаючи у епіцентр небезпеки. Вони попереджають та ліквідують пожежі, аварії та катастрофи, знешкоджують боєприпаси, проводять рятувальні операції на воді, дістають з-під уламків потерпілих. Це щоденна, виснажлива праця, що вважається однією з найбільш відповідальних і небезпечних. Проте, у суспільстві завжди були такі, хто готовий підтримку рятувальну справу зробити справою всього свого життя.

За мужність та відвагу, постійну готовність до найсуворіших випробувань, слова шани й визнання у день професійного свята адресувались і працівникам державної пожежно-рятувальної частини м.Радивилова.

Від імені всієї громади місцевих рятувальників привітали міський голова Микола Карапетян та голова райдержадміністрації Всеволод Пекарський. Подякувавши за щоденний ризик заради порятунку і допомоги, вони побажали представникам цієї героїчної професії міцного здоров’я, сил та успіхів у сповненій тривог та небезпек службі вогнеборця.

- В мирний час ви завжди на варті. Кожен тривожний виклик це оцінка

рівня вашої професійної підготовки. Кожна приборкана пожежа, ліквідована аварія – це врятовані людські життя, збережені матеріальні надбання, - на цьому під час урочистої зустрічі наголосив міський голова. І принагідно зауважив, що радивилівським рятувальникам завжди були притаманні такі важливі професійні якості, як дисциплінованість, організованість, рішучість, почуття відповідальності. Але всіх разом - і молодь, і досвідчених працівників цивільного захисту,  об’єднує чітке розуміння найголовнішого правила: від злагодженості дій рятувальників залежить чиєсь життя. І його на відмінно засвоїли бійці місцевого підрозділу пожежної охорони, які в будь-який час готові до боротьби з непроханим лихом, завжди вчасно приходять на допомогу тим, хто гостро її потребує. І не тільки на території міста й району – цього літа  у складі зведеного загону Рівненського гарнізону ДСНС радивилівські рятувальники надавали кваліфіковану допомогу людям у Прикарпатському регіоні, який постраждав від сильних повеней.

Відповідно до розпорядження голови міської ради, з нагоди відзначення Дня рятувальника в Радивилівській ОТГ, грамотами та цінними подарунками було нагороджено Олександра Орловського, фахівця із запобігання надзвичайних ситуацій у Радивилівському районі, Олександра Кучера, майстра ГДЗС ДПРЧ-7, Сергія Пагубу, пожежника ДПРЧ-7.  

До святкового вітання долучився також голова райдержадміністрації Всеволод Пекарський. Він підкреслив: фахівці, які працюють у рятувальній службі Радивилівщини, зміцнюють авторитет рятувальника. Побажав, зокрема, колективу Радивилівського пожежно-рятувального підрозділу з будь-якої надзвичайної ситуації виходити тільки переможцями. На урочистому зібранні вручив почесні грамоти та цінні подарунки Сергію Басюку, начальнику ДПРЧ-7, Миколі Мирончуку, водієві ДПРЧ-7.

Разом із настановами примножувати кращі здобутки в професії, радивилівським рятувальникам адресувались побажання Господнього захисту, добробуту й злагоди в родинах, сил  та енергії для подальших успіхів у  небезпечній та відповідальній праці.