Справжня народна забава, що зберегла свої давні традиції, пов’язані із проводами зими, відбулась у Башарівці.

Минула неділя вкотре засвідчила, що радивилівська громада – це громада щасливих людей. У нас якщо вітають – то від щирої душі, якщо співають – то на повен голос, якщо частують – то щедрою міркою! От і цьогоріч на святі Масляної господині-умілиці міста та старостинських округів об’єднаної громади продемонстрували вищий пілотаж у власних кулінарних здібностях, організувавши до запаморочення красиву презентацію всього їстівного, що тільки може побажати уява. На гостей чекали і пироги з вишнями та маком, вареники з сиром, картоплею та капустою, манили ароматами золотисті млинці, а поряд у макітрах аж підморгували апетитні пампухи. Гордовито красувались запашні короваї, помережані червоногарячими гронами калини. А поруч – щільні разки намиста із хрумких бубликів.  У пузатих казанах парували рибна юшка та чай, на правах господині першою частувала гостей добірна медовуха.  Як і минулоріч, смачний куліш до святкового столу громаді презентував і народний депутат від нашого виборчого округу О.В.Дехтярчук, який також побував минулої неділі у Башарівці.

Під епіцентр розваг, веселощів та масових гулянь завбачливо підготували сільський стадіон, адже саме тут  можна було з комфортом розмістити і численних глядачів, і артистів, гостинну під відкритим небом, і приїжджі атракціони для дітей. Майданчику, відведеному для виступів, надали доволі таки цікавого, автентичного оформлення. Стараннями башарівчан було облаштовано чимало локацій у народному стилі, які впродовж свята активно використовувались для родинних фотосесій. Вели  концертну програму заслужений працівник культури А.Комар та директор міського Будинку культури С.Пізюр. Одними з перших дуже видовищно та колоритно відобразили давні народні звичаї та обряди, пов’язані із Масляною, творчі колективи міського будинку культури. Глядачам нагадали, як жіноцтво ще з понеділка починало збиратися у гурти,  справляючи народження колодки. Присутнім продемонстрували обряд зав’язування колодки парубкові, за що годилось віддячувати гарною хусткою або намистом. Цікавим та багатим на тематичні дійства був кожен наступний день у тижні перед Великим Постом. Зокрема, у середу, тещі мали вгощати млинцями своїх зятів. Наскільки щедро вдалось провести  Масляну, настільки багатими статками і врожаєм мав віддячити сільськогосподарський рік.

Масляна віщує весну, хоч надворі ще зима, прозвучало у піснях та обрядових сюжетах, що їх дуже талановито відтворили та виконали працівники культури усієї об’єднаної громади. Свої найкращі творчі вітання вони дарували усім запрошеним, а також почесним гостям, серед яких побували і міський голова М.А.Карапетян, в.о. старост центральних сільських садиб громади, секретар ради І.С.Герасимчук, керуючий справами міськвиконкому С.В.Гуща.  У ніжних барвах пісенного розмаю злетіла не одна година. Дзвінкими акордами закликали весну-красну учасники народного аматорського ансамблю «Забава» (керівник Я.Жолнович), ансамблю сучасної пісні «Лелія» (керівник І.Тайструк), аматори сцени сіл Підзамчого (керівник Н.Додь), Гаїв-Лев”ятинських (кер.І.Бурмай), Дружби (кер.С.Досмамедова), Башарівки (кер.М.Воронко). Побували на башарівській забаві і запрошені колективи. Зокрема, гостем святкового концерту став співочий батальйон «Веселі молодиці» із сусідньої, Козинської громади.

Людей зійшлося - сила-силенна! І доки одні частувались та аплодували артистам-аматорам, інші обирали активний відпочинок та демонстрували спортивний гарт та міць м’язів у конкурсах та естафетах. За підсумками змагань під назвою «Башарівські ігри», які було організувано та проведено тренерським й викладацьким складом Радивилівської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, визначили та нагородили кращих спритників, силачів та бігунів. От, зокрема, беззаперечними лідерами у командних перегонах стали учасники з Башарівки. Радощам юнаків не було меж, коли, в якості призу головний суддя змагань Д.Дмитрук вручив капітану по-справжньому козацький приз – пакунок пива.  А найправнішою парою у змаганні з перетягування ваги стали гості з сусіднього Підзамчого.  Справжній же богатирський рекорд із присіданням з колодою встановив Володимир Шеремета, продемонструвавши вражаючий результат:  34 присідання за 40 секунд. Усі переможці спортивних зимових баталій під щирі оплески рідних, близьких та друзів отримали пам’ятні подарунки. 

Свято Масляної у Башарівці завершилось вже традиційним спаленням опудала Зими. Попереду – весна, а з нею нові зустрічі й свята, сподівання, надії, задуми.

…Аж доки не стихли фінальні акорди свята, свою срібну пісню злагоджено виспівували і дзвіночки на кінних упряжках. Доки не зійшов останній зимовий сніг, діти залюбки мчали наввипередки з вітром по білому полю, якому вже невдовзі – зеленіти і родити врожаї.

Наталка Янчин