У вівторок, 31 жовтня, у Радивилівському міському історичному музеї, в рамках  циклу персональних виставок «Сіячі добра і знань», відбулась творча зустріч з радивилівським краєзнавцем і поетом, ветераном афганської війни, викладачем професійно-технічного ліцею, депутатом міської ради Василем Дмитровичем Ярмусем.

Народився він 9 листопада 1962 року в селі Дружба. В 1970 – 1978 роках навчався у місцевій школі, де здобув восьмирічну освіту, та рік - в Почаївському СПТУ за спеціальністю «механізатор». Повну середню освіту здобув в Радивилівській СШ №1. А 17 листопада 1980 року призваний на строкову службу в ряди Радянської армії. Служив у м. Чирчик (Узбекистан) у підрозділі, який здійснював денну охорону позиції попередньої підготовки ракет, здатних нести ядерні заряди. У березні 1982-го відправлений в Афганістан, а на початку грудня цього ж року звільнений в запас. Вступив на навчання в Львівський університет ім.. І.Франка, який закінчив у 1989 році, здобувши спеціальність вчителя історії та суспільствознавства.                  

На  даний час Василь Дмитрович працює викладачем  Радивилівського профліцею. Бере активну участь у громадському та політичному житті громади. Він - автор поетичних збірок «Про все, чим живу», «Нам випало жити», «Афганістан…Залишився ти болем в пам’яті». Нагороджений медалями: «Від вдячного афганського народу», «Воїн – інтернаціоналіст», «Захиснику Вітчизни», «70 років Збройних Сил СРСР», «За заслуги» 2-го та 3-го ступенів, «20 років виведення військ з Афганістану».

  • Такі зустрічі заплановані з метою представити громадськості неординарні особистості, які мешкають поряд з нами, і, паралельно з основною професійною діяльністю, активно займаються краєзнавством: досліджують, знаходять, друкують, - зауважила у вступному слові директор історичного музею О.Шикало. 

Екскурс стежками  життя і творчості  Василя Дмитровича провела науковий працівник Аліна Дузінська, наголосивши, якої кропіткої праці коштувало головному гостеві зустрічі організувати музейну кімнату в профліцеї. Нині цей куточок пам’яті - справжня окраса навчального закладу, джерело пізнання історичного та народознавчого матеріалу для учнів.  Чимало своїх дослідницьких праць Василь Дмитрович присвятив дослідженню минувшини рідного села, левова частина авторського матеріалу нині зберігається в основних фондах історичного музею.

Особливої тональності спілкуванню додала поетична лірика з його багатого творчого доробку, прочитана Василем Ярмусем. Спогадами про воїнів-інтернаціоналістів, багатьом з яких виконання військового обов’язку в Афганістані коштувало життя, поділився Микола Макарович Казмірук, житель міста, член районної спілки ветеранів Афганістану.

Наталка Янчин