Багатодітній жительці Немирівського старостинського округу Радивилівської ОТГ, яка наприкінці червня вдесяте стала мамою, свідоцтво про народження доньки сьогодні особисто вручив міський голова М.А.Карапетян.

  • Діти це найбільше Боже благословення. Людське життя тільки тоді стає повноцінним і набуває змісту, коли в ньому з’являються діти. Нехай же ваша велика сім’я повсякчас перебуває під Господнім захистом, усі сини і доньки підростають здоровими, відчуваючи батьківську любов і підтримку.  Готовий усіляко сприяти у вирішенні найбільш наболілих проблем, адже соціальний захист та супровід багатодітних родин серед найважливіших пріоритетів у нашій громаді, наголосив міський голова, вручаючи Інні Ананіївні Загородній, матері десятьох дітей, разом із свідоцтвом про народження доньки ще й подарунковий набір з ласощами та необхідними засобами першої потреби немовляті.

Колектив Центру надання адміністративних послуг Радивилівської міської ради, у якому відбувався урочистий момент, приєднався до вітання, побажавши породіллі всього найкращого, а новонародженій -  доброї долі. 

Керівник Центру Марія Володимирівна Пастух зауважила, що вже більше року родини, у яких сталося щасливе поповнення, мають зручну можливість отримати у ЦНАПі цілий ряд послуг, пов’язаних з появою дитини. Батькам не потрібно витрачати час, годинами вистоюючи в черзі перед різними кабінетами, оскільки усі документальні потреби вирішуються оперативно. Так, наприклад, у Радивилівському ЦНАПі можна провести державну реєстрацію народження на отримання свідоцтва про народження дитини;  зареєструвати місця проживання новонародженої дитини; подати документи для отримання допомоги при народженні дитини.

- У цьому конкретному випадку  пропонуємо нашій заявниці оформлення нового виду соціальної допомоги на дитину до шести років, оскільки її донька народжена в багатодітній сім’ї, -  коментує Мар’яна Володимирівна Мацкевич  – адміністратор з надання соціальних послуг Радивилівського ЦНАПу. - А це  1700 гривень держвиплат щомісяця. Міським жителькам, як зауважила фахівець, у ЦНАПі пропонують ще й послугу  електронної реєстрації малюка в чергу до дитячого садочка. 

Сама ж Інна Ананіївна, яка уже є берегинею великої сім’ї,  право на присвоєння почесного звання «Мати-героїня» отримає лише в листопаді цього року. Тоді, як згідно із законом,  п’ятій дитині виповниться 8 років.

Десята донька Інни Ананіївни та Володимира Володимировича Загородніх з Немирівки, яка отримала подвійне ім’я Ліліана-Світлана, з’явилась на світ 23 червня, вагою 3 200 кілограмів. У такій вазі, каже багатодітна мама, народжувалися  на світ усі їх старші діти. Доки батьки вирішують документальні питання, семеро синів й дві старших доньки з великою любов’ю й турботою клопочуться біля наймолодшої Ліліанки. Будні у великому сімействі доволі непрості, наголошує жінка. Аби прохарчувати таку кількість домочадців, їм з чоловіком доводиться утримувати чимале господарство. Але дітей тут люблять усіх однаково, і тепла батьківського серця однозначно вистачає для всіх.  

Наталка Янчин