У Радивилівській ОТГ запрацювала так звана «шерифська станція». Для цього в оновленому адмінприміщенні Батьківського старостинського округу облаштували робочий кабінет дільничного офіцера громади.  Вирішенням безпекових проблем її жителів, за аналогом американських шерифів, відтепер займатиметься поліцейський офіцер, старший лейтенант поліції  Ярослав Леонідович Сологуб.  У правоохоронних органах району працює, починаючи від 2013 року.

Пройшовши всі етапи відбору: тестування, перевірку на поліграфі і співбесіду з комісією із представників Нацполіції та громади, відповідне навчання та стажування, Ярослав Леонідович нині у повній готовності приступити до виконання своїх обов’язків та оперативно реагувати на проблемні ситуації в найрізноманітніших сферах життєдіяльності нашої громади. До таких викликів йому не звикати, необхідний досвід, як забезпечити  правопорядок на довіреній дільниці, уже напрацьовано за час багаторічної роботи у лавах української поліції. Зокрема – і в особовому складі Радивилівського відділення поліції. .

Представляючи поліцейського офіцера громади, заступник голови Радивилівської міської ради з гуманітарних питань  О.В.Пастух зазначив головну особливість такої інституції:

- «Шерифські станції» - це новий формат поліцейського сервісу, передбаченого пілотним проєктом  «Поліцейський офіцер громади». Щойно сім українських областей впровадили на своїх територіях такий досвід. І Радивилівська  об’єднана територіальна громада в числі тих, хто зацікавлені в якісних поліцейських послугах та створенні людям безпечних умов проживання.

Поліцейський офіцер увесь час знаходиться безпосередньо у громаді, а тому завжди поруч у ситуаціях, які потребують його компетентної участі. Основне, що  час реагування на різні правопорушення зводиться до мінімуму.

Відповідно до програмних положень, поліцейський офіцер громади є співробітником Національної поліції, а, отже, отримує заробітну плату, має право на соціальні гарантії та пільги, як і решта поліцейських. Окрім цього, НПУ забезпечує його одностроєм, табельною зброєю, спеціальними засобами – нагрудною камерою та планшетом. В свою чергу, ОТГ забезпечує поліцейського офіцера громади  службовим приміщенням, меблями та офісною технікою, паливно-мастильними матеріалами та, за потреби, службовим житлом. Поліцейський офіцер громади підпорядковується органу поліції, а оскільки  громада бере на себе частину фінансової підтримки його роботи, то звітує і безпосередньо перед керівництвом ОТГ.

Передбачається, що поліцейський офіцер стане повноцінним помічником як старостам, так і голові об’єднаної територіальної громади.  Відвідуючи координаційні наради, засідання сесій міської ради, долучаючись до проведення масових заходів, поліцейський офіцер повинен досконало володіти інформацією в питаннях відповідальності за безпеку в громаді.

Значний акцент у роботі поліцейського офіцера спрямовано на профілактичну роботу в протидії таким негативним явищам, як алкоголізм, наркоманія, булінг, жорстоке поводження із тваринами, вандалізм та правопорушення у сфері благоустрою. В той же час, до його компетенції входить розслідування кримінальних злочинів, забезпечення безпеки дорожнього руху, превентивна робота з дітьми та контроль за зброєю, нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі, кураторство сімей у складних життєвих обставинах.  У цей час «шериф» громади контролюватиме ще і дотримання місцевими жителями карантинних обмежень, впроваджених через пандемію небезпечного коронавірусу.

Дільнична станція у с.Батьків Радивилівської ОТГ розпочала роботу, починаючи  від четверга, 26 березня, графік  роботи  поліцейського офіцера – з 9:00 до 18:00 год. Поліцейський офіцер громади на постійному телефонному зв’язку з усіма жителями на території обслуговування. Якщо є потреба повідомити про скоєне правопорушення, слід повідомляти за номером:

068 87 68 674.