Фахівці соціальної сфери  об’єднаних територіальних громад Рівненщини, спільно з представниками управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій області, стали учасниками обласного семінару-навчання в Радивилівському ЦНАПі, що організований департаментом соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації. Цього разу мотивацією для колективного візиту стало вивчення роботи з програмним забезпеченням під назвою «Соціальна громада»: ось уже рік, як фахівці з питань соціального захисту населення Радивилівської ОТГ приймають та опрацьовують документи в електронному вигляді. Навіть найбільш кропіткі справи, як от зокрема, отримання пільг, допомог та субсидій, тепер стали мобільнішими, і таке оперативне оформлення дозволяє скоротити час для прийняття рішення вдвічі швидше - майже на тиждень.

Участь у виїзному семінарі взяла перший заступник департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Анна Закусілова. Вона підкреслила, що потреба в організації такого спілкування стояла дуже гостро, оскільки вже у найближчому часі  програмний комплекс «Соціальна програма» буде впроваджений у інших територіальних громадах області.

  • Вважаю, що надану нам Радивилівською громадою можливість перейняти досвід кожен із присутніх має використати максимально ефективно. Чим більше навчимося, тим менше буде надходити звернень, невдоволень і скарг.

Очільниця профільного департаменту наголосила, що в основі служб соціального захисту населення є головне правило – людина та задоволення її потреб. А тому усі зусилля  слід спрямовувати на якомога якіснішу організацію роботи з надання відповідних адміністративних послуг соціального характеру.

  • Для ефективнішої роботи структурних підрозділів на місцях вводиться електронний документообіг. А це не тільки мінус величезні витрати на папір. Сьогодні скорочують посади фахівців органів соцзахисту райдержадміністрацій в зв’язку з тими, що функції прийому документів передають на органи ОТГ. І мене відверто дивує, чому окремі керівники управлінь праці та соцзахисту населення районних адміністрацій не хочуть чути і уникають злагодженого порозуміння з керівниками територіальних громад? Жодних «перетягувань» покривал не повинно бути у питаннях, які торкаються безпосередньо  інтересів громадян.

Про те, що усі громади країни постануть перед викликом ефективніше працювати в сфері надання соціальних послуг, наголосив і заступник Радивилівського міського голови з гуманітарних питань О.Пастух.

  • Адже категорія соціально-вразливих верств населення стає все більш чисельною. Тому наше завдання - максимально покращити умови обслуговування таких людей.

Для того, аби на прикладі проілюструвати об’єм роботи в цьому напрямку, усіх учасників семінару було запрошено на відвідини відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Коротку характеристику напрямків роботи відділення надав директор терцентру В.Гетьман. У позитивних відгуках фахівці соцсфери, які прибули з різних куточків області, відзначили, наскільки високо за рівнем організації реабілітаційних заходів для вразливих категорій громадян знаходиться Радивилів.  Гості погодилися, що одне відділення цілком відповідає показникам цілого санаторного комплексу. Адже тут є і соляна кімната, і рідкісна підвісна реабілітаційна система «Павук», а віднедавна ще з’явилися і процедури із грязелікування.

Після ознайомчої екскурсії у приміщенні ЦНАПу відбулося розгорнуте навчання, яке провели завідувач сектору  соціального захисту населення міської ради К.Наконечна та провідний спеціаліст сектору М.Мацкевич.

- Ми стали першою громадою в області, хто у повноцінному режимі впровадив у користування програмний комплекс електронного документообігу «Соціальна громада». А тому вже маємо певні напрацювання в цьому напрямку, - прокоментувала хід семінару завідувачка профільного сектору К.Наконечна.  – Приємно, що наш досвід у певних питаннях, а це йдеться саме про надання пільг, субсидій та матеріальних допомог, може стати певним методичним посібником для інших. Основною перевагою цієї програми є оперативність та можливість одночасно охопити широкий спектр потреб заявника. Так, наприклад, прийшовши зареєструвати народження дитини, батьки можуть тут же оформити грошову допомогу від держави, а також зареєструватися у черзі в дитсадок. Усе в одному приміщенні, без потреби оббивати пороги різних установ та кабінетів.

Побувала Наталка Янчин