Під час позачергової, 72-ї сесії, звернулися депутати Радивилівської міської ради. Пленарне засідання відбулось у п’ятницю, 21 лютого.

Йдеться про скасування електронного декларування для депутатів міських, селищних, сільських рад, чисельність яких не перевищує 90 тисяч населення. Зазначена у Законі України «Про запобігання корупції» вимога декларувати свої статки у щорічних деклараціях цілком зрозуміла у випадку з депутатами Верховної Ради, які за свою законотворчу роботу отримують заробітну плату, - такою була основна аргументація. Натомість, депутати, які входять до складу сільських, селищних, міських рад, районних та обласних рад, працюють винятково на громадських засадах. До того ж, процедура заповнення електронної декларації досить складна  й клопітка, завжди пов’язана із складнощами в отриманні депутатами електронного цифрового підпису та й заповнення відомостей на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.   В той же час, у депутатів місцевих рад, які представляють інтереси громад, на чиїх територіях  знаходяться корисні копалини, заповідні та рекреаційні зони, курортні території, тощо – існує підвищений корупційний ризик. Тому в другому пункті свого звернення радивилівські депутати прописали ініціативу доповнити Закон України «Про запобігання корупції» нормою про зобов’язання НАЗК визначити такі території з підвищеним корупційним ризиком, депутати місцевих рад яких, зважаючи на певні особисті інтереси, були б зобов’язані звітувати про свої доходи у щорічних деклараціях. 

Орієнтуючись на відповідні рекомендації постійних профільних комісій міської ради, в ході голосування депутати прийняли позитивні  рішення із майже трьох десятків питань порядку денного. Зокрема, на виконання вимог законодавства щодо забезпечення пільгового проїзду учнів, вихованців та педагогічних працівників до місць навчання та роботи, була  затверджена «Програма підвезення учнів та педагогічних працівників до закладів освіти на 2020-ий рік». Більшістю голосів депутати підтримали і проєкт рішення «Про внесення змін і доповнень в рішення міської ради від 21.03.2018 №464 «Про Програму запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій Радивилівської міської об’єднаної територіальної громади у разі їх виникнення на 2018-2020 роки».

Без доповнень та зауважень було ухвалено  зміни до міського бюджету на 2020-й рік, про які доповіла заступник міського голови з фінансово-економічних питань І.Довбиш. Результативно пройшло голосування і в контексті розгляду земельних питань  жителів громади, про які доповіла начальник відділу земельних відносин, екології а благоустрою міської ради Л.Льовін.