Краса і велич різдвяних традицій поєднались у традиційному щорічному фестивалі колядок та щедрівок, що проходив у Радивилівській громаді минулої п’ятниці.

У міському Будинку культури зібралися найспівучіші колективи, щоб, як мовиться, на інших подивитися, та, головне – себе показати! Мистецький захід підтримали своїми талантами вихованці та педагоги обох міських навчально-виховних комплексів, Дружбівської, Немирівської загальноосвітніх шкіл, а також Підзамчівського опорного закладу І-ІІІ ступенів, ансамблі сільських клубів, а також творчі гурти міського Будинку культури та Будинку школяра. Об’єднуючись на спільну коляду, у Радивилівській громаді ставлять за мету не тільки зберегти національні традиції й обряди різдвяного циклу, а й відродити призабуті звичаї та популяризувати їх, широко залучаючи до подібних заходів молоде покоління. Відтак, щороку фестиваль впевнено набирає популярності, залучаючи у святкову програму дедалі більше  виконавців, а у глядацьку залу – чимраз більше публіки. 

Після побаченого й почутого можна впевнено констатувати: так колоритно й натхненно відтворювати різдвяні традиції, як у Радивилівській громаді, мало де вміють!

На щастя, на здоров’я, на новий рік посівали й віншували, колядували  й щедрували діти, молодь разом зі своїми шкільними наставниками, керівниками гуртків, навіть батьками.  Оспівували народження Божого Дитяти від малого до великого, знайомі серцю мотиви присутні у залі виконували разом із аматорами сцени. Щемна мить єднання великої громади прославлянням Різдва Христового вселяла у душах сотень людей віру у світле майбутнє, дарувала одухотворення та впевненість, що з Богом в серці під силу будь-які задуми, плани й починання.

З побажанням дочекатися трьох празників в гості і в наступному році, фестиваль опустив фінальну завісу. Щоб наступного Різдва знову об’єднати усіх нас радісною звісткою та дзвінкою колядою!

Наталка Янчин