На минулому тижні, під час другого пленарного засідання чергової, 69-ї сесії міської ради депутати ухвалили ряд важливих рішень, від яких залежатимуть основні показники Радивилівської ОТГ в новому, 2020-му році. Йдеться, передусім,  про  місцевий бюджет – кошторис доходів та видатків, збалансованість якого є визначальним чинником у подальшій життєдіяльності громади.

На початку голосування, за пропозицією М.А.Карапетяна, міського голови,  до порядку денного було внесено додаткові питання, після чого його було підтримано депутатами і в цілому. Проект рішення «Про орієнтовний план роботи Радивилівської міської ради на 2020-й рік» представила на розгляд депутатів секретар ради І.С.Герасимчук; «Про передачу на баланс ОСББ багатоквартирного будинку в м.Радивилів», що на вул. Героїв, 10, доповів перший заступник міського голови В.М.Ісюк. Із розумінням того, що стан здоров’я населення це найважливіший чинник соціально-економічного розвитку суспільства, а головною метою діяльності в галузі охорони здоров’я Радивилівської ОТГ і надалі залишається наближення висококваліфікованих та якісних медичних послуг до всіх верств населення, одноголосною більшістю у сесійній залі  було затверджено «Програму фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Радивилівська районна лікарня» Радивилівської районної ради на 2020-ий рік». Очікування від програми – збільшити питому вагу медичних послуг на вторинному рівні, що дозволить знизити  потреби жителів громади та району у дорогих видах медичної допомоги на третинному рівні.  Після цього депутати перейшли до розгляду питання «Про місцевий бюджет на 2020-ий рік». Відповідно до проекту рішення, заступник міського голови з фінансово-економічних питань І.Ю Довбиш поінформувала, що економічний потенціал громади наступного року складе 109 770 900, 00 гривень. Дохідна і видаткова частина бюджету збалансовані між собою. Відповідно до затвердженого розпису фінансування,  в новому році на організацію благоустрою населених пунктів громади заплановано спрямувати  5 150 000, 00 грн., на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури  - 1 700 000,00, на забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони -  30 000, 00 грн.,  Найбільш фінансово об’ємною у видатках буде, як і цьогоріч, робота відділу освіти культури, туризму, молоді та спорту міської ради – згідно із бюджетною статтею витрат на утримання та діяльність дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладі, закладів позашкілля, клубних установ громади спрямують  77 294 700, 00 гривень. Важливу нішу в бюджеті зайняла і галузь соціального захисту:  на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку із похилим віком, хворобою, інвалідністю заплановано  5 200 000,00 грн., на багатопрофільну медичну допомогу населенню -  2 822 200, 00 грн.

Бюджет, в цілому,  збалансований, і хоча певні перестороги під час його  формування все ж виникали – на підставі, здебільшого, нещадно урізаних державних дотацій, в цьому році бюджетна політика громади повинна сприяти її сталому і ефективному економічному розвитку.

Побувала Наталка Янчин