У Радивилівській ОТГ працювали фахівці львівської громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «Сім». Разом із спеціалістами структурних підрозділів міської ради було окреслено «дорожню карту» у питаннях,  як налагодити успішну проєктну діяльність та ефективно співпрацювати з іноземними донорами.

З усвідомленням того, що ресурсний потенціал місцевих бюджетів не в змозі осилити реалізацію усіх амбітних планів територіальної громади, львівські фахівці звертають увагу місцевого самоврядування сусідніх областей на допомогу іноземних інвесторів – як варіант додаткових джерел залучення коштів,  необхідних на реалізацію тих чи інших проєктів.

Під час виїзного навчання, яке у середу, 20 листопада, проходило у залі засідань міської ради, учасники обговорили основні види джерел фандрейзингу. Крім дотаційних артерій з українського бюджетного потоку -  а це і держзамовлення, гранти, субвенції соціально-економічного розвитку, передбачені Кабміном, інвестиційні субвенції від Державного фонду регіонального розвитку, міжнародна технічна допомога на кшталт «U-Lead з Європою», різновекторні мікропроєкти ОДА, у місцеву казну можна також ефективно залучати й іноземні фінансові вливання.

  • Головне – переконати спонсорів у важливості вашої ідеї. Щоб з-поміж тисячі проєктних заявок увагу міжнародної інституції привернула саме ваша робота. Відтак, надійдуть і потрібні кошти на її реалізацію. Загалом, від ефективної діяльності фандрейзингера напряму залежить процес залучення іноземних інвестицій та інших ресурсів у громаду.  А користь від цього зможуть відчути усі її  жителі, - наголосила Лідія Тополевська, керівниця центру «Сім».