Під час засідання координаційної ради з питань взаємодії з об'єднаними територіальними громадами при Рівненській ОДА обговорили важливі питання для ОТГ.

Голова РОДА Віталій Коваль закликав керівників громад вже розпочати формувати кадровий резерв із вивільнених працівників РДА: «Придивіться до людей, сформуйте собі сильні команди, адже чимало функцій невдовзі ляже на ваші плечі, після того як ліквідують районні державні адміністрації».

На прохання керівників ОТГ, відтепер у конкурсних комісіях з відбору проектів ДФРР (Державного фонду регіонального розвитку) та обласного конкурсу проектів розвитку  громад будуть включені їхні представники.

Обговорили також механізм оздоровлення дітей з ОТГ – керівники громад переконані, що оздоровлювати дітей потрібно на місцях.

Обговорено також низку інших актуальних питань, зокрема, про надання соціальних послуг для мешканців громад. Так, майже усі ОТГ області надають соціальні послуги своїм мешканцям, 12 з них мають  власні центри соцпослуг, а ще 20 громад уклали договори співпраці з РДА. Голови ОТГ висловили своє невдоволення щодо роботи із призначення субсидій: люди потерпають у довжелезних чергах, багатьом документи повертають на доопрацювання і заявники просто не встигають оформити субсидії. У свою чергу директор профільного департаменту Олексій Шамак пояснив це надмірним навантаженням на фахівців та постійними змінами умов нарахування субсидій. Голова ОДА Віталій Коваль доручив підготувати пропозиції щодо оптимізації роботи працівників соцзахисту.

Озвучили голови громад й інші проблемні питання, зокрема щодо ремонту доріг, роботи недобросовісних підприємців на території ОТГ, відсутності конструктивної роботи із контролюючими органами, тощо.