У середу, 10 липня, завершили своє семиденне літнє таборування школярі гміни Нове Республіки Польща. Сімнадцятеро тінейджерів провели веселий та незабутній час у нашому місті, відвідуючи наймальовничіші туристичні куточки нашого та сусідніх регіонів.

Літнє дитяче таборування відбулось у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю, підписаного Радивилівським міським головою М.А.Карапетяном та бурмістром гміни Нове Чеславом Волінскі торік у травні, в ході святкування Дня міста. Відтоді наша громада активно розвиває українсько-польські відносини з метою обміну досвідом у сфері культурно-освітньої діяльності, цивільного захисту населення, тощо.  

Знайомство з Радивилівщиною юні польські гості розпочали під час купальських забав, які проходили минулої неділі на березі Немирівської водойми. Тут можна було побачити, як активно хлопчаки долучались до спортивних забав, організованих у рамках святкування, зокрема – пробували свої сили у підніманні колоди, грі в дартс. А дівчат, тим часом, більше цікавили колоритні обрядові імпровізації, творчість художніх колективів.

Відповідно до програми перебування польських школярів у Радивилові, відбулись цікаві та пізнавальні поїздки у м.Львів, Олеський та Підгорецький замки – відвідини цих архітектурних об’єктів, які поєднують в собі красу та міць минулих епох, справили найбільш незабутні враження на юних туристів. Їхнє щире захоплення викликала також екскурсія Радивилівським історичним музеєм, у якому, як відзначили іноземні відвідувачі, зібрано доволі цікаву та розмаїту палітру давніх експонатів.

За час проживання у таборі «Веселка» дітям було організовано цікаве дозвілля, відкриття заїзду відбулось із традиційним багаттям та піснями на літній сцені.

Із запрошенням приїздити у Радивилів ще й наступного літа перед польськими школярами, які побували у міській раді, ознайомилися, як організовано роботу українського місцевого самоврядування, виступив міський голова М.А.Карапетян. Він висловив сподівання і на подальшу тісну співпрацю із містом-побратимом Нове, зауважуючи, що між нашими народами – багато спільного в історії, в культурі, як і в баченні сучасного європейського розвитку обох країн. На згадку про наше місто очільник Радивилівської об’єднаної територіальної громади вручив дітям пам’ятні сувеніри.

Слід зауважити, що цього понеділка із тижневого відпочинку в гміні Нове Республіки Польща повернулися і радивилівські учні. Місцеві підлітки були вражені не менш теплим та гостинним прийомом, високою турботою та уважним ставленням до себе.