Як взяти верх над емоціями і чітко зорієнтуватися у випадку тієї чи іншої життєвої небезпеки, учні та педагоги об’єднаної громади дізнавалися у мобільному консультаційному пункті з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях ДСНС у Рівненській області.

Цього тижня в Радивилові побувала спеціалізована мобільна група, на міській площі працювали кваліфіковані консультанти. Ними було змодельовано широкий спектр найбільш поширених небезпечних ситуацій, стосовно яких правильний алгоритм дій мають знати і дорослі й діти. Від цих навиків майже завжди залежить успішне проведення всієї рятувальної операції та збереження при цьому людського життя й здоров’я. Школярів старших і молодших класів орієнтували, зокрема,  як діяти при виникненні пожежі, як поводитися з незнайомцями, консультували стосовно булінгу у мережі Інтернет, а також проводили спеціалізовані наочні роз’яснення. За допомогою манекенів-муляжів навчали, як правильно надавати домедичну допомогу, в тому числі - штучне дихання, як приводити до тями непритомну людину, тощо.  Крім того, усі присутні мали змогу отримати інформаційні матеріали - пам’ятки та брошури із чітким переліком дій стосовно тих чи інших небезпек.

У навчаннях населення консультантам мобільного пункту допомагали також рятувальники Радивилівської ДПРЧ-17, для цього на міській площі було представлено пожежний автомобіль. Школярі охоче гуртувались біля  спецобладнання, заслуховуючи розповіді, як щодня з ним мають справу бійці державної служби з надзвичайних ситуацій. Тут же була задіяна і «карета» швидкої: кого цікавило, міг дізнатися й побачити, в яких умовах відбувається надання екстреної медичної допомоги.