Забезпечення індексації пенсій, проведення монетизації субсидій, підтримка сім’ї та підвищення рівня народжуваності. Такі пріоритети роботи Мінсоцполітики на 2019 рік були озвучені Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом під час колегії Міністерства соціальної політики України, яка відбулась нещодавно у м. Києві. Участь у колегії Міністерства соціальної політики України взяв міський голова М.Карапетян. 

На початку зустрічі Глава Уряду подякував працівникам соціальної сфери і високо оцінив їх роботу. Він зазначив: «Люди звертаються до соціальних служб, коли їм потрібна допомога. І наше завдання – побудувати якісний суспільний діалог, аби людина зрозуміла, що їй підуть назустріч і допоможуть. А тому Ваша робота важлива, і ми її дуже цінуємо».

Крім того, Прем’єр-міністр наголосив, що один з пріоритетів роботи Уряду в 2019 році – розвиток людського капіталу. При цьому ключовими напрямками є безпосередньо соціальний захист, освіта й медицина.

«Ми маємо завдання не тільки забезпечити зростання економіки, а й реінвестувати надбання економіки в якість життя людини, – додав Володимир Гройсман. – Зараз стоїть завдання забезпечити першу автоматичну індексацію пенсій – відповідно до закону, який схвалено у жовтні 2017 року. Все потрібно зробити вчасно і якісно, пояснити все людям. Далі – монетизація субсидій. Завдання – захистити і дати конкретну допомогу людині та родині, яка не має можливості заплатити повну ціну за тепло і воду». При цьому він акцентував увагу на індивідуальному підході до кожної людини чи родини, до тих умов, в яких той чи інший громадянин проживає.

Під час виступу Володимир Гройсман також торкнувся й теми забезпечення іншими соціальними послугами – передусім житлом, санаторним лікуванням, послугами для людей з інвалідністю.

За його словами, питання підтримки дітей, сімей з дітьми та підтримки зростання народжуваності має стати ще одним пріоритетом роботи Мінсоцполітики. Для цього вже запроваджено низку програм: «Пакунок малюка», «Муніципальна няня», розбудовуються дитячі садочки. Все це має працювати і в подальшому.

 

Наш кор..